Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zúžení páteřního kanálu krční páteře a Schmorlův uzel hrudní páteře

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Zúžení páteřního kanálu krční páteře a Schmorlův uzel hrudní páteře

Úterý, 14. říjen 2014 (12:48) Otevřeno: 1919x
Dobrý den,
děkuji moc za vaši odpověď. Jste moc hodný, vždycky mně vaše odpověď uklidní, ale hlavně jste člověk, který nemá problém mně odpovědět, což nemohu o některých lékařích říci a to jsem "bohužel" z oboru. Co se týče zúžení páteřního kanálu v oblasti krční páteře je v nálezu toto:
Ložisko vyššího signálu v sekvenci T2w a T1w v tělě obratlovém Th7 není diferencovatelné v sekvenci STIR,nejspíše odpovídá hemangiomu či nahromadění tuku. Při okrajích krycích desek jsou ventrální a dorzální osteofyty s maximem v etáži C3/4 a C4/5 a zejména C5/6.
Dorzální osteofyty kryjí široké protruze disků, v etáži C3/4 při těchto změnách je páteřní kanál ventrodorzálně ve střední čáře 11 mm, v etáži C4/5 9 mm a C5/6 8 mm. Drobná protruze v etáži C6/7, páteřní kanál této šíře je 10 mm.

Co se týče hrudní páteře, absolvovala jsem v červnu 2014 MR s tímto nálezem: Výraznější kyfoza hrudní,obrat.těla i meziobratlové prostory nor. výše, přiměřené intenzity, výraznější Shmorlův uzel na krycí desce TH 12.Drobné dors.protruze disků Th10/11 a TH11/12. Nápadnější lipomatosa p. kanálu dorsálně v rozsahu Th 4-8, durální vak není zúžen. Mírná spondyloza. Vedlejší nález: protruse disků L3/4, L4/5.
V září 2014 jsem byla na Rtg páteře:Th:naznačená sinkonvexní skoliosa horní Th p.,hyperkyfosa hrudní,def.spondylosa mírného stupně. L páteř:zřetelná sinkonvexní skoliosa L p. s vrchlem u L2. Počínající zúžení meziobratl.prostor L4/5 a L5/S1
Pane doktore moje potíže jsou již 8 měsíců stejné, někdy méně, někdy více. Po ranním probuzení asi do 10 minut nastupují bolesti:mezi lopatkami, pod levou lopatkou, bolest levých žeber na hrudníku a bolest žeber v podpaží. K těmto problémům se v poslední době přidaly bolesti kolem bederní páteře(pálení), SI zkloubení vlevo, v levém podžebří a levého boku,pocit bolesti břicha vlevo. Dalo by se říci, že úlevu mám v poloze vleže, v noci normálně spím, jen se více potím(Tramal?)Lékaři mně ubezpečují, že bolesti v břiše souvisí s nálezy na páteři. Netrpím žádnými dyspeptickými problémy. Poslední dobou mám sice potíže se vyprázdnit(bobkovitá stolice), ale přikládá tyto potíže k potížím při užívání Lyricy a Tramalu.Pane doktore můžou opravdu mé potíže,tedy i břicho, souviset s nálezy na páteři? Co se týče břišní dutiny, byla jsem(červen) na CT i Pet/ct s negativním výsledkem(hemangiom v játrech a nodulární hyperplazie nadledvin, více vlevo).Moc děkuji za vaši odpověď. Nastupuji pozítří na rehabilitaci, kde mně snad pomůžou. Jsem už z těch bolestí "unavená" :-)
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Držím palce, ať se Vám uleví.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny