Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Vigilní koma a postižení mozku po úspěšné KPR, kardiopulmonální resuscitaci

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Vigilní koma a postižení mozku po úspěšné KPR, kardiopulmonální resuscitaci

Neděle, 30. duben 2017 (19:32) Otevřeno: 594x
Dobrý večer pane doktore,
nezlobte se, ze váš otravuji, ale chtěla bych vás poprosit o pomoc a radu. Jde o mého přítele. a vůbec nevím na koho se obrátit. Zkusim vám to všechno nějak sepsat, i když vím, ze takhle je to pro vás moc těžké.
Přítel má 46 let, kuřák, pracující jako bagrista, pohodový chlap, vysoký a asi 103 kg, vypracovaný. Stala se nám moc těžká věc.
4.1.2017 jsme šli v pohodě spát, 1:30 ráno jsem slyšela, jako by chtěl zakašlat, ale nešlo mu to. Tak jsem vstala a on ležel úplně v pohodě v klidu, oči zavřené jako by spal. Ale budila jsem ho a vůbec nereagoval. Už byl v bezvedomi, zavolala jsem záchranku a paní navědla jak udělat masáž srdce. Hned jsme s tím se synem začali.
Asi po 5ti minutách dojela sanitka, ale resuscitace trvala zhruba čtvrt hodinky. Přesne fakt nevím, těžko to odhadnout.
Dávali mu i ty elektrošoky, ale nic.
Pak už asi měl puls, tak ho naložili a odvezli na ARO do nemocnice Ivančice. Odtud pochazim.
Ráno jsem šla za nim. Co a proč se stalo do dnešního dne nikdo neví.
Byl asi tři dny v umělém spánku, ze kterého se neprobral. Řikali mi, ze bude mít hodně postižený mozek. Pak diagnóza zněla vigilní koma. Pak byl dlouhou dobu zákaz návštěv, ale asi po třech týdnech mě za přítelem pustili. To měl oči otevřené a normálně se na mě dival.
6.2.2017 ho odvezli do Brna na oddělení DIOP na kliniku Surgal. Tam se začal pomaličku lepšit. Zacinal trochu reagovat, ale nehýbal se.
Má trachestomii, takže nemluví, má tu hadičky do nosu kterou se mu dává výživa a katetr. Sestry ho o někdy krmí pusou. Polykaci reflex má v pořádku. na výzvy pana primáře reaguje, když mu třeba řekne, aby vyplázl jazyk atd. Pan primář říka, že vidí, slyší, vníma.
Někdy se ho sestra i na něco ptá a on na souhlas mrkne. Dokáže si sám i vykašlat, i kdyz někdy ho musí odsat.
Snaží se i sám zvedat hlavu. Pan primář říka, ze už není v komatu, že ho bere jako nepohyblivého pacienta a ne jako pacienta v komatu.
Kdyz chce, tak přítel pěkně reaguje a jsou zrrba dny, ze zase moc ne. Už zhruba 2 měsíce za ním dochází rehabilitační sestřička, kterou jsem domluvila a cvičí s ním hodinu ruce i nohy.
Měl obdobi, ze i hyperventiloval, ale zatím to je dobré. Hodně zhubl, opravdu hodně a má i proleženiny.
Byl objednány na magnetickou rezonanci, ale tu vůbec nedal. Má fobii z uzavřených prostor.
Jak je nepohyblivý, tak říkala zdravotní sestra, že normálně kopal nohama. Pan primář říka, ze na CT mozku se nic neprokázalo, ale tak proč je přítel takový? Prý mozek postižený má. Pan primář si mysli, ze má něco s míchou, proto ten přenos s mozkem není takový jak by měl být. A že to vnímání se teď zastavilo a že neví proč.
Já vůbec nevím a nedokazu si představit co bude dal. Oni vlastně neví na co ho mají léčit.
A jak to teď vůbec zjisti jestli má něco s míchou? Ráda bych pomohla, ale nevím jak.
To rehabilitační cvičení mu pomaha, uz pravou. ruku má pěkně povolenou. on má totiž tu spacitidu. pravou nohu má rovné natahlou a levou krci, pritoze s ní uhýbá proleženině kterou ma. Porad sebou tak jako by sije, snazi se hybat, i se pokouší sám zvedat hlavu. ale to je zatím vážně vsechno. Ted bojoval s bakterií kterou měl v moči nebo v močovém měchýři a měl teploty. ona byla odolná vůči antibiotikum, ale snad to pomohlo. uz nemá teploty. maji mu z interny udělat veškeré vysetreni.

Pane doktore, pritel je opravdu bojovnik, ja vidím jak se snazi. nevzdava to. prosim váš co si o tom myslite. pan primář pořád rika, ze musíme čekat a cekat, ale na co? ten mozek se přece sám od sebe nespravi. pry za ním chodí i neurolog, ale nevim. i mu často mění katetr. davam mu nutridrinky, donasim jídlo rozmixované a různé vitaminy.
Pane doktore, moc vás prosím o názor a o pomoc a radu. chápu, že jste hodně vytizeny, ale budu opravdu moc ráda a vděčná. predem vám moc děkuji a přeji krásný vecer.
S pozdravem MM
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Nevím jak příteli dopadlo MR mozku, ale podle mého názoru měl typickou cévní mozkovou příhodu - ten úvodní průběh a další následky jsou naprosto typické. Míšním postižením bych si nebyl tak jistý, ale asi bych musel vidět Vašeho přítele naživo, abych se k tomu uměl více vyjádřit.
Dle mého názoru se dělá co je jen možné - tj. rehabilitace, zřejmě logopedie, péče z vaší strany, komplexní péče ze strany personálu nemocnice - nevím co více by bylo možné v tuto chvíli pro Vašeho přítele udělat.
Bohužel jak píšete - mozek je postižený a do jaké míry se Váš přítel a hlavně jeho kognitivní funkce zlepší, to nelze předpovědět. To se ukáže časem.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny