Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Úraz hlavy

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Úraz hlavy

Čtvrtek, 05. červenec 2018 (19:45) Otevřeno: 728x
Dobrý den vážený pane doktore,
prosím mám dotaz na odborníka neurologa.
Jsem urostlý 2 metrový chlap. Udělalo se mi nevolno, padl jsem nazad na dlažbu bez zábran, a silně se udeřil do týla, následně ztratil vědomí. Vnímal jsem až zásah RZS která mi zajišťovala žilní vstup. Jaká byla přesná doba mého bezvědomí není bohužel známo. Dle zásahu a času z protokolu RZS lze pouze odhadovat cca 10-15 min. Po základní stabilizaci jsem byl odvezen do zdravotnického zařízení. Zde udělali základní vyšetření interní jako EKG, náběry krve, základní neurologické vyšetření a CT hlavy aby vyloučili krvácení. Následně jsem byl po 2 hodinách z příjmu propuštěn domů kde si mne převzala rodina. Bylo mi velmi nevolno a měl jsem ukrutné bolesti hlavy a krku. Po cca 2 dnech jsem byl rodinou odvezen do jiného zdravotnického zařízení kde jsem byl přijat k hospitalizaci po velmi důkladném vyšetření. Hospitalizace zde trvala 11 dní mimo jiné se závěrem, poruchy dynamiky a zhmoždění C páteře. Při příjmu k hospitalizaci přijímací lékař velmi hrubě odsuzoval první zdravotní zařízení které mne mělo údajně ponechat alespoň 2-3 dny v klidu na lůžku i když nebyly okamžitě znatelné nějaké příznaky.
Mé dotazy prosím pěkně jsou:
-pokud je člověk po pádu, úderu do hlavy a jakékoliv době bezvědomí měl by zůstat v klidu?
-je možné aby velký hematon na hlavě který byl při příjmu do druhého zařízení znatelný, hmatatelný a popsán v příjmové zprávě nebyl krátce cca do 1 hodiny po úrazu znatelný? Může se hematon udělat či zvětšit a žvětšovat například i pár hodin či den po úrazu?
-mohou nastat komplikace když se po takovémto úrazu nedodrží režim ?
-byl jsem zdráv do doby úrazu, cca po 6 měsících kdy mne stále velmi bolela hlava, měl jsem silné závratě, občas i došlo k pádu bylo provedeno PET/CT kde byla zjištěna snížená akumulace FDG 18 v oblasti úderu. Může se prosím vyskytovat jaká si forma epilepsie po úrazu?

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny