Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Tetanie, epilepsie, migrény a drogy - LSD, lysohlávky, extáze

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Tetanie, epilepsie, migrény a drogy - LSD, lysohlávky, extáze

Čtvrtek, 21. červenec 2016 (10:32) Otevřeno: 584x
Dobrý den,
latentní tetanií mám od 7 let, teď je mi 25. Také jsem měla od 8 do 15 let mírnou epilepsií bez větších záchvatu ale různé antiepileptika jsem brala do svých 15 let. Také jsem brala první 3 roky různé druhy antiepileptik než mi nějaké sedly.
V tu stejnou dobu mne, matku a sestru začal psychicky týrat můj starší bratr, ani nepočítám kolikrát jsem od něho pořádně dostala jako dítě nebo puberťák, bylo to opravdu hrozné dětství. Vznikla z toho velký strach, úzkostí, nesoustredivost-spatne známky ve škole, psychická újma na zdravý s kterou se potácím do dnes. Vyrůstala jsem bez otce, takže jsme měli velké finanční problémy což dítěti vůbec nepřidá. Tohle trvalo snad do mých 18 let nebo déle. Také jsem kvůli tomu co bylo doma začla experimentovat s drogama - LSD, lysohlávky, extáze [jako útěk z toho co jsme zažívala ]. Nebylo to asi nějak přehnaně ale vím že to nebyl řešení.
Moje projevy latantni tetanie přes celou dobu nemoci - záškuby, svalové křeče různých bolesti a délky trvani, nervozita, apatie, nesousterdění - hlavně ve škole, kdysi nesnesitelené bolesti hlavy, neustálé mi něco padalo z rukou.
2014-2016 žiji v Kanadě, zdá se že od doby co tu žiju se můj stav začal rapidně zhoršovat. Cítím a chápu že to je tím že jsem konečně více méně v klidu a moje tělo akorát říká že se potřebuje vyléčit. Mám velké problémy zachovavt v různých situacích chladnou hlavu, rozhodí mě každá maličkost a z každé maličkosti vzniká obrovský stres a panika a já nemůžu daný problém ani vyřešit.
Pláču několikrát do týdne, večer nemůžu spát.
Záchvaty mám více krát do týdne, nemuzu dýchat, brní mě celé tělo, záškuby všude možně i do očí, bušení srdce. Několikrát do měsíce mám velké záchvaty s porodnickou rukou, ty jsou nejhorší a trvají třeba i přes 10 minut. Často to je zniceho nic a to je nejhorší - neumím to kontrolovat.
Beru Magnosolv který mi posílá moje sestra z ČR, je zdravotní sestra, takže mi je posíla v balíkách. Beru ho ráno a po práci. Ale mám už přes 4 měsíce průjem právě z toho Mg + nejspíš stres, kvůli tomu jsem zhubla snad 10 kg.
Všechno co sním se mi do 15 minut neudrží a mám zase průjem. Myslím si že se mi asi ani nevstřebávají všechny ty prvky a vitamíny.
Poslední stavy byly nejhorší někdy nemůžu ani do práce, někdy přemýšlím že bych nejraději ani nežila, nemám chuť do života.
Jednou jsem dostala v práci silný záchvat, kdy mě pak odvezli do nemocnice, bohužel tady touhle nemoci nikdo netrpí a lékaři jí vůbec neznají. Nedokážou mi pomoci. Moc bych si přála mít plnohodnotný život jako předtím. Bývalá jsem hodně energetická, teď když přijdu z práce tak akorát odpadnu a nemůžu ani dělat to co chci, nemám tolik energiie. Dělám zahradníka je to fyzicky náročná práce. Ale mám za ni lepší peníze a vzhledem k imigračním zákonům si musím udržet tuhle práci, protože si musím našetřit hodně peněz na tvaly pobyt a občanství. Nemůžu si dovolí nepracovat nebo pracovat někde na parti time. Já bych neměla na nic a můj přítel by to ani finančně neutáhl.
Chápu že jsem nejspíš těžký případ vzhledm k mojí minulosti to bude chtít spíš terapie nebo nejlépe psychiatra. Pro mě by bylo nejlepší kdybych to mohla probírat přes skype jako formu konzultace nebo terapie. Hlavně přes odborníka který měl pacienty s latentní tetanií. Samozdrejmne že bych za konzultace platila. Tady v kanadě bych to těžko vyprávěla, moje angličtina není na takové úrovni, hlavně tady tetanií nikdo netrpí.
Co se týče zdravého životního stylu jsem vegetarián od 15 a posledních 7let vegan. Mám pestrý jídelníček a snažím se jíst o co si moje tělo říká nebo co si myslím že je správné zrovna jist. Jim dost ořechů někdy si je namáčím aby se mi látky z nich lépe vstřebaly. Hodně syrovou zeleninu a hlavně saláty. Klasický hodně luštěnin, různé zpracovanou zeleniny, fermentované výrobky. Vyhýbám se smaženým jídlům, sem tam sním trochu hořké čokolády, umělým cukrům se hodně vyhýbám ale někdy sním něco sladkého. Cvičím yogu když mám energii a chuť. Chodím na procházky, jezdím na kole, semtam na nějaké větší výšlapy do hor, řada plavu.
Moc bych si přála žít lépe a vědět hlavně jak se v těch stavech uklidnit. Hlavně bych chtěla vědět proč moje tělo není schopné prijmat Mg a Ca, co je špatného v jiných oddílech mého tela, kdyz tělo nezvládá prijmat tyhle nejdůležitější prvky a co mám dělat proto aby se to dalo do normálu. Tím že budu brát uměle Mg a Ca si nepomůžu.
Moc děkuji za rady.
PD
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Tetanie není jen o užívání hořčíku, ale jde o komplexní dysbalanci iontů Mg a Ca.
Ca (vápník) byste měla užívat v době, kdy neužíváte Mg. Pokud byste to udělala, Mg a Ca by se sloučilo a bez užitko odešlo z těla.
Doporučuji tedy např. ráno brát Mg a večer vápník.
Samozřejmě nikdo neříká, že Mg a Ca musíte brát jen ve formě tablet nebo prášku. Potraviny s vysokým obsahem Mg a Ca jsou uvedené zde na mém webu.
Současně doporučuji laboratorní vyšetření internistou vč. tzv. Mg v erytrocytech (odráží dlouhodobou hladinu Mg v těle).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny