Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Spinální anestezie při porodu a postpunkčního syndrom - léčba

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Spinální anestezie při porodu a postpunkčního syndrom - léčba

Úterý, 21. srpen 2018 (10:20) Otevřeno: 533x
Jsem téměr 3 měsíce (05/2018-08/2018) po císařském řezu (miminko bylo KP) ve spinální anestezii, již jsem prošla hodně vyšetření a různé lékaře a nikdo si se mnou neví rady.
Mám za sebou podrobné vyšetření MR mozku (vyloučen neurovaskulární konflikt), MR krční páteře, také mám za sebou podrobné ORL vyšetření i vyšetření rehabilitačním lékařem a rehabilitace, vše bylo v pořádku, bez nálezu.
Narazila jsem při zoufalém hledání na internetu na Vaše stránky a tam informace ohledně postpunkčního syndromu a chtěla bych Vás moc požádat o Vaši radu a názor.

Popis mojí situace:

Druhý den po operaci mě začala mírně bolet hlava a zaléhat v pravém uchu a tlačit v něm, ale tlak za chvíli vždy přešel, takže jsem to neřešila. Další den se přidalo táhnutí za krkem, pocit tuhnutí šíje a větší bolest hlavy, a také bolest celých zad. V porodnici se zvažovalo, jestli se nejedná postpunkční syndrom. Bolest hlavy po prášku ustoupila. Zlepšilo se to také pohybem, jak ta krční páteř, tak hlava, takže na základě toho v nemocnici dospěli k názoru, že postpunkční syndrom to není. U něj by se to prý pohybem nemohlo zlepšit.

Další den se mně zablokoval krk a měla jsem strašné spazmy na krční páteři, nemohla jsem vůbec pohnout hlavou. (Problémy s krční páteří mívám, ale spíše běžné, na migrény netrpím, nikdy se mně krk nezablokoval, ani spazmy za krkem jsem nikdy neměla, občas mě za krkem táhlo a bolela mě hlava, někdy to bylo častější, ale pak třeba i měsíc hlava nebolela. Jsem ale hodně hubená a na zádech nemám moc svalů, vážím 52 kg a měřím 168 cm, takže i na bolesti zad jsem občas trpěla, ale spíš po námaze a opět nic strašného.)
Dali mně opichy, že je to od páteře. Mírně se krk uvolnil. Další den opět opichy a to už jsem začala hýbat hlavou normálně..

Následující den (v neděli 3. 6. 2018) se mně to přesunulo do ucha a tam to mám bohužel dodnes. V pravém uchu a kolem ucha v hlavě mě tlačí, tepe, vibruje, hučí, je to hodně intenzivní a trvá to 24 hodin denně, nemůžu téměř fungovat, tepání je tak silné, že nemůžu spát a už začínám být zoufalá.
Hlavně je to takového tepavého a pulzujícího charakteru, nejde jen o nějaký zvuk. Mám pocit, jako kdyby v tom uchu bylo něco snad v křeči, jak kdyby ta spazma krční páteře přešla do hlavy a ucha nebo by se to dalo přirovnat k pocitu, že tam vzniká nějaký výboj a v uchu se to jakoby třese. To všechno vyvolává pocit tlaku v hlavě. Špatně se popisuje, co přesně se mně v hlavě děje.
Nyní, je to asi 3 dny, se mně přídalo ještě pískání v tom pravém uchu.

Myslíte, že to může být následek úniku moku po spinální anestezii? A že je ještě možnost, že se to srovná? Nebo mohlo se u ucha něco tím únikem moku nenávratně poškodit?
Případně i po 3 měsících by měla dle Vašeho názoru smysl krevní zátka?

Omlouvám se, že Vás obtěžuji svým problémem, ale jsem opravdu zoufalá a za jakoukoliv radu či zkušenost budu moc vděčná.
V tomto období, kdy bych se měla starat o miminko, tak nemůžu pořádně fungovat, ani spát.
Mockrát děkuji.
S pozdravem

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny