Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Silné chronické bolesti svalů a "svalové boule" - příčina, léčba, zkušenosti

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Silné chronické bolesti svalů a "svalové boule" - příčina, léčba, zkušenosti

Pátek, 17. listopad 2017 (09:43) Otevřeno: 884x
Dobrý den pane doktore,
obracím se na Vás s prosbou o doporučení - řešení zdravotního stavu mého manžela, jelikož už nevíme, kam se máme obrátit, koho požádat o diagnostiku manželových zdravotních potíží.
Manželovi je 51 let. Má úporné bolesti svalů. Nejdříve mu to začalo v pravé ruce, byl poslán na ortopedii, kde mu dali do paže velmi bolestivou injekci, prý asi tenisový loket, nepomohla.
Ta samá bolest mu začala i ve druhé ruce, po úrazu pádu z lešení se mu svalové bolesti "rozjely" v celém těle, necítí svaly pravé nohy, na stehně se mu jakoby tvoří svalové boule, jako když se mu svalstvo viditelně dělí, rovněž se mu viditelně dělí na rukou svaly u pažních kostí, má bolesti v ramenou, v nohách, křeče v žebrech, nyní bolesti Achilových šlach, dnes 17.11.2017 dostal od ortopeda Biofenac na oteklou Achilovku.
Bolesti se stále zhoršují, manžel má problémy s jemnou motorikou, s klíčemi do zámku, rozdělit igelitový sáček, atd.
Rovněž často zakopává. Denně si stěžoval na bolesti ve svalech, kloubech, kostech, tak jsme se obrátili na Revmatologický ústav v Praze, kde ho poslal lékař na vyšetření hemochromatózy, ta je pozitivní, tedy byl odeslán na hematologii v Královských Vinohradech Praha, má objednané na listopad a prosinec venepunkce.
Po obou rodičích zdědil cukrovku a vysoký tlak, před dvanácti lety jsme oba prodělali chlamydie pneumonia, byli jsme přeléčeni, má problémy s páteří, chodí na neurologii v Chomutově, MRI zjištěn výhřez ploténky.
Stav Chomutovské neurologie je zoufalý, je zde nedostatek lékařů a dle vyjádření sestry u paní doktorky se nesmí zde objednávat dříve jak za půl roku, protože toho má paní doktorka hodně a nejsou doktoři.
Manžela dali do invalidního důchodu prvního stupně. Je z toho zoufalý. Bylo nám řečeno, ať se obrátí na neurologa, že se bude zřejmě jednat o nějaké neuromuskulární onemocnění. Dcera mne vyplašila, abychom se někam obrátili, aby neměl třeba ALS, tady v Chomutově není nikdo schopen určit diagnózu.
Nedávno tady na něco podobného zemřel jeden člověk ve věku 49 let. Jeli bychom kamkoli, aby manželovi zjistili, nebo určili o jakou chorobu se zřejmě jedná. Proto Vás tímto prosím o sdělení-doporučení, kam bych se mohli obrátit, k jakému lékaři, do jakého zařízení, jsme v tomto již bezradní. Manžel platí poměrně vysoké zdravotní odvody, platí si pojistku, a když se ocitneme v takové situaci, tak nemůžeme najít lékaře, který by nám sdělil, kam se obrátit.
Děkuji Vám předem za odpověď. S pozdravem manželé XXX
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Děkuji za dotaz.
Ano, souhlasím s Vámi, že stav Vašeho manžela je neuspokojivý a nedostatečně řešený. Nevím jaká komplexní diagnostika u Vašeho manžela - tj. co mu neuroložka indikovala za vyšetření a jak dopadla, nicméně ke zvážení je asi EMG a série dalších vyšetření (možná i biopsie svalu?). Péče o Vašeho manžela by měla být komplexnější a více zvažována diferenciální diagnostika, aby se zjistilo, co je příčinou jeho potíží.
Příčiny mne napadají 3:
- autoimunitní nemoc (vč. roztroušené sklerozy mozkomíšní ad.)
- infekční onemocnění (borelioza ad.)
- otrava něčím (netuším čím) - může jít i o chronickou otravu z expozice v zaměstnání či z podnikání
Zkuste se obrátit na větší kliniku v okresním městě a dožadujte se komplexního došetření stavu.
Dle mého názoru jde o kazuisticky zajímavého pacienta a měla by mu být věnována mnohem větší péče, než "objednáme vás nejdříve za půl roku". Váš manžel nemůže za to, že ve zdravotnickém zařízení je nedostatek lékařů a jeho stav se může zhoršovat (což se už zřejmě děje) a nemůže čekat řadu měsíců na další vyšetření, kdy mu lékař jen změní léky a řekne "snad to zabere, přijďte v létě 2018".
Nemoci, při kterých bývají bolesti svalů jsem Vám vyfiltroval pro zajímavost zde:
http://www.priznaky-projevy.cz/index.php?searchword=bolesti+sval%C5%AF&Search=&view=search&option=com_search&searchphrase=exact&ordering=newest&limit=100

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny