Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308

Recidivující, opakující se TIA, tranzitorní ischemická ataka - vyšetření, léčba, příčina, příznaky a osobní zkušenosti

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Recidivující, opakující se TIA, tranzitorní ischemická ataka - vyšetření, léčba, příčina, příznaky a osobní zkušenosti

Středa, 29. říjen 2014 (22:04) Otevřeno: 1092x
Dobrý den, mám veliký problém. Trpím řadu let příznaky TIA, ale pokaždé při žádosti o pomoc mne na neurologii odbydou se slovy, že jednou mi již vyšetření dělali, na CT se nic neukázalo a řeknou mi, že je to migréna a pošlou mne domů. Navíc CT mi dělali na objednání a asi půl roku od posledního záchvatu. Nyní se mi ale záchvaty opakují stále častěji, někdy i každý den, nebo sedm záchvatů za 14 dní. Pracuji v bankovnictví a mám velkou zodpovědnost k penězům, při záchvatu nejsem schopná pracovat. Vše probíhá, dle Vašeho popisu příznaků. Začne to špatným viděním, není možné nic přečíst, mám bílé, nebo černé skvrny před očima, pak brnění jazyka, mravenčení v končetinách, vždy jen na jedné polovině těla, neschopnost koncentrace, neuchopím nic do ruky, bolest za očima, a bodavá bolest v hlavě, hlavně na spáncích a na temeni hlavy. Nemohu mluvit, i když přesně vím, co chci říct, nejde to. Zvracím a mám panickou hrůzu, že to už tak zůstane.
Můžete mi prosím poradit, co dělat, aby mne někdo vyšetřil? Děkuji moc a omlouvám se, za tak dlouhou zprávu. Je mi 42 let a záchvaty mám již od deseti let, jen při záchvatu jsem měla nález na mozku, ten byl proveden ještě v dětství, poté již jsem nikdy nebyla při záchvatu vyšetřena. S přáním hezkého dne LP
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Abych pravdu řekl, trošku jste mě zaskočila, protože v 10 letech záchvaty tranzitorní ischemické ataky TIA jsou velmi neobvyklé. Nicméně dále uváděné by skutečně na menší nedokrvenost mohlo ukazovat. Je škoda, že jste nenapsala, jaký byl výsledek ultrazvuku magistrálních cév krku, případně průchodnosti intrakraniálních cév. Ataka TIA jednou za dva dny jsou velmi nezvyklé a pátral bych i po jiné příčině - mj. se zaměřil i na EKG a tlak krve (ke zvážení by bylo 24hodinové nebo delší monitorování těchto parametrů). Po delší době mne Vaše kazuistika velmi zaujala. Pokud by někdo rozklíčoval příčinu a povedlo se Váš stav zaléčit, dejte vědět jaké jsou výstupy. Děkuji.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny