Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Rakovina plic a biologická léčba - průjem a nevolnost na zvracení

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Rakovina plic a biologická léčba - průjem a nevolnost na zvracení

Neděle, 10. leden 2021 (13:33) Otevřeno: 528x
Pěkný den pane doktore, měla bych na Vás několik dotazů nebo proseb o radu. Je mi 65 let, nikdy v životě jsem nekouřila, jsem vyznavačem zdravého stravování a životního stylu, ale psychika byla silnější, prožívala jsem dlouhodobý stres a trápení.
V r. 2017 mi byla diagnostikována rakovina levé plíce v pokročilém stadiu, byly tam už i metastáze (nález byl velikosti 4cm). Bylo mi řečeno, že můj stav je velmi vážný. Bylo to jako blesk z nebe, abych se konečně přestala trápit.
Byla mi nasazena biologická léčba, užívala jsem Giotrif 40mg.
Za půl roku dle CT jsem byla bez nálezu, žádné metastázy, doktoři tomu nechtěli věřit, uvedenou léčbu jsem brala ještě asi rok. Byla jsem celkem v dobrém stavu, ale moje psychické problémy nebyly ještě zcela vyřešeny. V 11/2019 jsem byla na kontrolním CT a na plících se opět objevily útvary do 1cm, absolvovala jsem týdenní léčbu přístrojem CyberKnife. Po týdnu jsem začala chrapět, na ORL mi bylo řečeno, že mám ochrnutou levou hlasivku, údajně po CyberKnife.
Za pár dní jsem měla velké bolesti na hrudníku, které trvaly několik měsíců, nedá se to vůbec popsat, prostě po zásahu kybernetickým nožem jsem se cítila tak, že nemohu vůbec fungovat. V 11/2020 jsem byla opět na CT a objevilo se to také na uzlinách v mediastinu. Byla mi doporučena klasická chemoterapie, kterou jsem odmítla. Nyní v lednu 2021 jsem dostala další biolog. léčbu, užívám Tagrisso 80mg. Mám silný průjem a je mi velmi nevolno, chtěla jsem poprosit o radu jak nebo čím zmírnit vedlejší účinky, také jsem velmi slabá, protože jsem zhubla 7 kg, nyní vážím 53 kg a měřím 164cm. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Mrkvová Helena z Ostravy. Mějte pěkné dny.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Dotaz prosím uložte do mé poradny na http://www.BylPor.cz
Děkuji Vám.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny