Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Příznaky slabé mrtvice - necivlivost jazyka a ruky, rozmlžené vidění

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Příznaky slabé mrtvice - necivlivost jazyka a ruky, rozmlžené vidění

Pondělí, 19. prosinec 2016 (00:56) Otevřeno: 1268x
Pokusím se zeptat zde, lékaři můj problém bagatelizují, v dřívější době jsem měl potíže neurologického charakteru podobné mrtvici.
Začalo to asi ve 13ti letech, poprvé mi znecitlivěj jazyk a pravá ruka, odeznělo to během pár minut. Za nějakou dobu mi se mi z ničeho nic rozmlžilo vidění na pravé oko, příznaky opět zmizely. Strava v této době byla bohatá na přepálený tuk, ale byl jsem hubený.
Problémy se šelestem na srdci v 15ti letech které se prý samy upravily. Potíže s mrtvením poloviny těla se objevili znovu v 17-19ti letech asi 4x, vždy po cvičení v posilovně, přesněji po bicepsových zdvizích s velkou činkou. Šlo o mlžení zraku, lehké mrtvení pravé nohy a ruky. Vše vždy odeznělo asi do hodiny. Ve 20ti letech jsem prováděl tentýž cvik s hmotností asi poloviny váhy těla, cvičil jsem již doma. Pár minut po skončení cviku se mi stalo toto: mlžení zraku pravého oka, mrtvení pravé ruky a nohy, mrtvení pravé poloviny obličeje, strnutí jazyka, velmi silná migréna následovaná zvracením a lehkou ztrátou paměti. Tyto otřesné příznaky odezněly po vyspání. Ráno jsem navštívil pohotovost, kde mě moc vážně nebrali, udělali mi CT v dalších dnech test krčních tepen, kontrolovali nějakou přílbou elektronickou odezvu mozku a i magnetická rezonance. Z těchto všech testů jen rezonance našla nějaké malé sraženiny 2x2mm ale lékaři mě ujistili že jde jen o duté bublinky které nejsou nebezpečné a s příznaky nesouvisí.
Dodnes jsem zhubnul 30kg, necvičím, běhám, nekuřák, alkohol 1-2 piva za den, někdy nic. Proč Vám popisuji své potíže. Rád bych znovu začal plně cvičit a zatěžovat tělo, ale mám strach že jsem prodělal podle příznaků tranzitorní ischemickou aktaku a mám další obavy z velké mozkové mrtvice.
Lékaři mě ujišťují že mé příznaky jsem si asi popletl, i když já vím že ne. Můžu znovu začít nebo mám podřídit svůj život této nemoci?
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Vámi uvedené může být symptomem TIA. Domnívám se, že přiměřená zátěž není vyloučena.
I nadále dodržujte zdravý životní styl - hlavně co se týče jídla a pití (málo cukru, málo soli, málo tuků, hodně ovoce, zeleniny, vody nebo ředěných džusů či smoothie atd. atd.).
Děkuji za dotaz.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny