Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Operace krční páteře - dekomprese při výhřezu disku projevujícím se brněním, mrtvěním rukou, horních končetin

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Operace krční páteře - dekomprese při výhřezu disku projevujícím se brněním, mrtvěním rukou, horních končetin

Čtvrtek, 21. duben 2016 (15:22) Otevřeno: 455x
Dobrý den, pane doktore.
Jsem po 2 operacích krční páteře. Před první operací jsem prakticky již nemohla řádně používat ruce, měla jsem s tím problémy - brnění, mrtvění, což se zhoršovalo, až jsem měla ruce mrtvé i více jak půl dne, každý den. Bylo to na hlavu a nechtěla jsem tak žít.
Operace byla krční páteře, dekomprese s nálezem MR míšní imprese. Operovaná oblast C5-6 a druhá C4-6. Hned po operaci mi bylo sděleno, že mám poškozenou míchu, naštěstí mi zachránili hybnost a jsem za to velmi ráda, přetrval chlad v rukách i těle, ke spánku se musím přikrývat pěti prošívanými dekami, jinak se budím zimou v místnosti s teplotou 22 stupňů C. Zůstala i určitá neobratnost v drobné motorice, kterou musím pravidelně cvičit. Také zhoršená citlivost celého povrchu těla včetně obličeje i hlavy.
Mám ještě problém v bederní páteři a protože v rukách dlouho neudržím hole pro brnění, musela jsem se naučit chodit s bolestmi, bez berlí. Nyní mně čeká další operace po pádu a bojím se, protože jsem měla při první operaci zástavu srdce. Zjištěna nestabilita dlahy, malformace a další nálezy. Znovu se budím s mrtvýma rukama od horní paže až do konečků prstů. Brnění a mrtvění rukou se objevuje prakticky v závislosti polohy hlavy, pootočení vlevo, vpravo, předklon a záklon hlavou, po chvíli psaní, držení něčeho v ruce, třeba mobilu u ucha, nesu si s přestávkami malinký nákup do dvou kil atd. K úplnému zmrtvění rukou dochází ráno, následující den po nějaké menší námaze, například po nějaké domácí práci, třeba zametení malé plochy s přestávkami, což probíhá již při činnosti se zvýšeným brněním rukou. Jsem z toho nešťastná. Názory jsou různé, někdo mi dává naději na zlepšení, někdo zase ne… Nemám ani ZTP, což mi ani tak nevadí, jde mi o mé ruce o jejich záchranu. Zatím jsem požádala o příspěvek na péči, abych odbourala alespoň to mrtvění po námaze, ale bohužel, požaduje komise ode mně prokázání tohoto stavu jinými lékařskými nálezy, než je lékařská zpráva o lékařském nálezu, který se opírá o magnetickou rezonanci a rentgeny.
Bohužel, abych mohla docestovat někam k lékaři, například k neurologovi, musím alespoň den, dva odpočívat, brzo vstát, dát se dohromady jak s rukama, tak celá, abych cestu zvládla. Klasické neurologické vyšetření tipu špetka atd… zvládám prý mimo krční páteře, v normě i když mně přitom brní ruce i celé tělo, problémem je, že se ráno opět budím s mrtvýma rukama a kolotoč se opakuje, nikdy nevím, zda za hodinu, či dvě oživím ruce, mírné brnění celého těla je již stálé.
Prosím jakými dalšími vyšetřeními se dají tyto mé stavy prokázat třeba za vlastní úhradu a kde?
Velice Vám děkuji.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Co se týče došetření, kromě EMG či evokovaných potenciálů mne již nic dalšího nenapadá.
Pokud se ale dělá vyšetření, mělo by vést k nějaké formy léčby. Váš stav je možná již ireverzibilní, proto je ke zvážení indikace dalšího došetřování (neberte si to prosím osobně).
V případě rozvoji bolestí horních končetin bude na místě léčba neuropatické bolesti vhodnými preparáty, kt. Vám předepíše Váš ambulantní neurolog.
Děkuji za Váš obsáhlý dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny