Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Neurocysticerkóza - vyšetření, léčba, diagnostika, příčina

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Neurocysticerkóza - vyšetření, léčba, diagnostika, příčina

Čtvrtek, 21. prosinec 2017 (19:00) Otevřeno: 467x
Dobrý den,
2013-2017 sleduji Váš web http://www.MojeStarosti.cz, a proto mě teď, v mé situaci, napadlo Vás kontaktovat. Všimla jsem si, že jste neurolog. Budu doufat, že bude mít chuť a čas mi pomoct či poradit.
V lednu roku 2016 jsem navštívila neurologii v Písku pro bolest zátylku a bolesti za ušima (byla jsem, a stále jsem, přesvědčená, že mám ztuhlé a ochablé svalstvo v tomto okolí a od toho se odvíjí mé problémy a občasné bolesti).
Paní doktorka mě odeslala na magnetickou rezonanci a odběry krve na infekční.
Týden po vyšetření jsem si jela pro výsledky, na MR byl nález, který mi paní doktorka identifikovala jako "jakási bublina" .
Na mou otázku, zda se může jednat o nějaký nádor, mi bylo řečeno, že spíše ne. Objednala mě tedy za další 3 měsíce na MR a opětovné odběry z krve na infekční oddělení - měli podezření na nějaké parazity. Krev byla opět negativní a nález v hlavě byl diagnostikován jako pseudocysty s tím, že se nález nezměnil - v červenci 2017 mi bylo sděleno, že se jedná pravděpodobně o nějakou vrozenou cystu, která pro mě nic neznamená, ale že mě pro jistotu budou nadále sledovat pomocí MR, na které jsem byla naposled 9.11.2017. Dne 19.12.2017 jsem jela do Písku pro výsledky opět. Tam mi paní doktorka sdělila, že se nález změnil a musím teda jít za paní doktorkou na infekční. Tam jsem zašla, paní doktorka mi sdělila, že mají podezření na neurocysticerkózu.
Když jsem se ptala, jak je možné, že jsem měla odběry z krve 2x v rozmezí 6 měsíců negativní, řekla mi, že mohu mít silnější nějakou mozkovou stěnu, a tudíž se mi to do krve nedostane, přesto, že to v těle mám.
Jelikož v Písku nikdo neví, co se mnou, konzultovali nález s Českými Budějovicemi a panem doktorem, který je prý pro to, že se jedná o vrozené cysty. Nicméně v Písku mají názor, že vrozené cysty by se neměnily a nález by byl pořád stejný.
Díky tomu, paní doktorka paní volala panu Trojánkovi do Prahy. Chtějí mi udělat lumbální punkci, z té prý poznají vše.
Dobrá, samozřejmě podstoupím, když budu muset. Ale jde mi o to - já maso téměř nejím, nikdy jsem nejedla syrové maso, za další, po mých bolestech hlavy, pro které jsem na neurologii přišla, kdy jsem měla klasické příznaky migrény, bolela mě hlava+bylo mi na zvracení a byla jsem světloplachá-> vyzvracela jsem se a bylo mi dobře.
Od té doby, chodím pravidelně na masáže šíje, to mi hodně pomáhá a od té doby, ty problémy, pro které jsem na neurologii šla, nemám.
19.12.2017, kdy jsem jela do Písku pro výsledky, jsem ráno zjistila, že jsem těhotná.
Paní doktorce na neurologii jsem to samozřejmě sdělila, stejně tak paní doktorce na infekčním doktorce Batistové. Změnilo to akorát to, že mi byla zrušena magnetická rezonance, která byla objednaná na 31.1.2018.
Chci se Vás zeptat, paní doktorka Batistová mi prý nyní doporučuje lumbální punkci v Praze. Ptala jsem se jí, zda to nebude v rozporu s těhotenstvím. Řekla mi, že ne, že s tím problém není, ptala jsem se jí ovšem, co kdyby se neurocysticerkóza potvrdila, jak by se pokračovalo s ohledem na těhotenství. Na to mi odpověděla, že bych musela jít na potrat.
Pro píši Vám, je to tak? Kdyby se tato diagnóza potvrdila, musela bych postoupit potrat? Není jiné řešení? Že bych například dítě donosila a až potm začala brát léky? Víte, paní doktorka mi sdělila, že nyní odeslala výsledky panu Trojánkovi do Prahy, který ovšem bude dělat nějaké závěry až po půlce ledna. To už ovšem budu cca 8-9 týdnu těhotenství. Než by se vyšetření provedli a výsledky… myslím, že bych byla nejméně v 10. týdnů těhotenství.
Proto Vám vlastně píši, zda i kdyby se opravdu tato diagnóza potvrdila, jak se to dá řešit vzhledem k mému těhotenství? Popravdě, této diagnóze moc nevěřím (spíše nechci) nemám jinak žádné příznaky. I paní doktorka Lomská na neurologii mi řekla, že to byl spíš náhodný nález, že kdybych nepřišla, pravděpodobně kvůli občasným migrénám, nepřišlo by se na to.

Je mi jasné, že nemáte mé výsledky magnetické rezonance před očima a tudíž nemůžete zhodnotit můj stav přesně, pouze Vás moc prosím o Váš názor na postup pan Batistové (vůbec si nemyslím, že dělá něco špatně, jen bych chtěla více názorů.) a případné řešení mého těhotenství.
Jinak je mi 20 let a pracuji na úřadě.
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a omlouvám se Vám, že Vám píši zrovna v období svátků, ale jsem z toho opravdu smutná. S manželem jsme si miminko moc přáli a teď bych si ho musela možná nechat sama vzít. : (
Děkuji a ještě jednou děkuji!
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a i pozdější zaslání výsledků biochemie a krevního obrazu.
Souhlasím, že je vhodné doplnit vyšetření lumbální punkcí. Souhlasím i s tím, že vyšetření magnetickou rezonancí v prvním trimestru těhotenství není ideální a zřejmě by ani nepřineslo nic zásadního.
Současně bych Vám doporučoval se příliš neobávat. Pokud je pravda to, co uvádíte, je šance na poměrně vzácnou parazitární infekci neurocysticerkózu nízká a jedná se spíše o nějakou formu benigní cysty nebo pseudocysty.
Vyšetření lumbální punkcí by mohlo být zásadním přínosem v (diferenciální) diagnostice Vašich potíží.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny