Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Nespolupracující pacient při léčbě cukrovky, diabetu - nedodržuje dietu a nepohybuje se

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Nespolupracující pacient při léčbě cukrovky, diabetu - nedodržuje dietu a nepohybuje se

Pondělí, 26. prosinec 2016 (18:22) Otevřeno: 417x
Tchýni je teď (12/2016) 80 let, bere "milion" léků, většinu protože vzít pilulku je jednodušší než se podřídit léčebnému programu, dieta a pohyb zejména.
11/2016 jsem jí volala sanitu, protože jen ležela, odmítala pořádně pít, zvracela atd. Byla dehydrovaná a také jí chyběla spousta minerálů.
V nemocnici jí dali do pořádku. Kromě kapaček s přídavkem také mělo velký vliv jídlo - žádné zakázané potraviny diabetika a tak dostali i pod kontrolu její glykémii. Normálně jí lítá glykémie, tedy hladina krevního cukru glukózy 8,5-16,8.
Zajistili jsme domácí rehabilitace, protože odmítá v zásadě jakýkoliv pohyb = ještě víc jí lenivý střeva a protože tláská kde co, kvasí jí to, z toho jí bolí žaludek atd. , při cvičení - protahování, se vždycky všechno uvolní, ale jí je pochopitelně stále špatně, má bolesti zad, bodejť by taky ne z toho ležení. Na vyšetřeních byla, závěr je, že má samozřejmě již nějaké defekty, ale nic, co by jí bránilo v pohybu, naopak ten je žádoucí a problémy s cukrovkou a žaludkem jsou čistě z dietických chyb. Lékaři jí označili jako " NESPOLUPRACUJÍCÍ PACIENT" .
V důsledku toho jak žije a možná i věku, nevím je prostě mimo. Na první pohled to není až tak poznat, neplete se jí jazyk, ale přesto. I když to umí i maskovat, což nechápu, je jinak sprostá a mluví nesmysly, jakoby neslyšela, ale slyší, sluch má v naprostém pořádku, jen si mele tu svojí.
No a o co mi jde, od včera (18.12.2016) se opět odmítá hnout, leží na gauči s tím, že se nemůže pohnout, což bylo už i v pátek a sobotu, ale " donutili" jsme jí s rehabilitační, alespoň ke krátkému cvičení - mj. se ukázalo, že bolesti, které tvrdí, že má, ve skutečnosti nemá, minimálně ne v tom rozsahu = neudělala by určité cviky.
Teď tedy leží, odmítá si i sednout k jídlu, jí i v leže. Nicméně, nejsem si jistá, nejsem s ní 24 hodin, ale buď něco snědla nějakou tyčinku, co tam tchán má, nebo v zásadě nejedla večeři a dnes (19.12.2016) jedla jen kousek vánočky a pidi porci špaget k obědu. Jednoznačně mluví z cesty, nevzala si ráno léky, když jsem jí je kontrolovala a šla dát, tvrdila mi, že o nich nevěděla, že jí je pořád měním atd. , zkrátka blbne.
No a teď ten dotaz, je svéprávná, takže má právo si o sobě rozhodovat, jenže tímhle způsobem to prostě nejde. Takže já jí chci zavolat sanitu, ať jí v nemocnici narvou kapačky, než bude opět totálně dehydrovaná a než se to ještě zhorší. To ona odmítá, nadává mi, tchán to odmítá také, brečí, že se mu nevrátí. Jeho rozpad osobnosti je zase chlastem, ani s tím nejsem schopná nic dělat, protože já mu ho sice nekoupím, ale muž jo, protože to je jediné, co mu přináší pocit uspokojení, myslím tchánovi.
Co mám dělat? Zavolám jí sanitu a ona najednou bude tvrdit, že jí nic není, což v tuhle chvíli ještě tak zle opravdu není a je schopná se hýbat, jen nechce, ale v danou chvíli se překoná. Nebo mám počkat až to bude zase úplně zlé? Já už fakt nevím.
Díky. V.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Je hezké, že o tchýni takovým způsobem aktivním pečujete, nicméně účinek je vniveč, pokud bojkotuje veškeré vaše snahy a ignoruje dietní plány a nemíní se pohybovat.

Tchýně je svéprávná a jako taková má právo odmítnout péči - jak od RZP, tak může odmítnout i akutní ambulantní vyšetření a samozřejmě i hospitalizaci.
V případě dotazu na omezení způsobilosti k právním úkonům doporučuji se obrátit na bezplatnou právní poradnu online http://www.BezplatnaPravniPoradna.cz, kde je problematika opakovaně řešena a na tomto webu je uveden detailní postup jak někoho zbavit způsobilosti.
Děkuji za dotaz.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny