Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Migréna u dítěte, dětí - léčba monoklonálními protilátekami

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Migréna u dítěte, dětí - léčba monoklonálními protilátekami

Pátek, 31. březen 2017 (10:00) Otevřeno: 474x
Vážený pane doktore,
velice ráda bych se chtěla informovat na možnost léčby migrény, která je v současné době stále neléčitelná, ač se mi to zdá neuvěřitelné vzhledem k okolnímu pokroku, kdy na vše máme nějaký lék, postupy atd.
Když má někdo bolavé nohy, chodí na rehabilitace, když žaludek, drží diety, ale v léčbě migrény žádná léčebná terapie neexistuje a naděje na vyléčení je bohužel mizivá.
03/2015 co vyšla nějaká studie, že nastane revoluce v léčbě migrény a to pomocí tzv. monoklonálních protilátek, ale od té doby se bohužel po tomto slehla zem. Bohužel mám dcerku (nyní 8 let), která na migrény trpí (zhruba jí to začalo mezi 4.-5. rokem). Máme migrény dědičné, já na ně trpím také a bohužel moje matka i otec též. Nutno dodat, že to nemá s psychikou co dělat, důvody vzniku migrény jsou těžko zjistitelné. Samozřejmě, že k tomu může pomoci stres, počasí, horko, zima, některé potraviny, ale to jsou spouštěče čistě výjimečné. Dcerka je veselé povahy, sportovní, atd. V rodině nemáme žádné spory, hádky, ani v okolí, zázemí perfektní. Takže žádné " hmotné důkazy" jako spouštěče neexistují. Ale nikdo jsme na migrény netrpěli jako malé dítě. Proto se snažím hledat pomoc, kde to jen jde a budu věřit a doufat, že můj email nezůstane bez Vaší odezvy.
Už jsem zkoušela různé léčitele, neurology, jiné doktory atd. , ale bohužel četnost záchvatů je stále stejná, jen síla migrény se díky „asi homeopatikům“ zmenšila. Ale bohužel dcerka to mám stále průměrně 1 x týdně, z jara i 2 x týdně, což je pro mě jako matku stále nepřijatelné, neboť když ji to vznikne ráno, pak celý den proleží, o školu přijde, o jiné aktivity také a budu hledat nějaké východisko, dokud něco neobjevím, mám už o tom nastudováno opravdu hodně, ale bez výsledku. Vím, že existuje léčba antiepileptiky, antidepresivy, betablokátory, antimigreniky atd. , ale to není léčba, to je jen tlumení příznaků, ale příčinu toto bohužel neléčí a má to vždy tolik nežádoucích vedlejších účinků, že jeden příznak se může takto tlumit, ale dalších 10 jich nově vznikne a to u dítěte není zrovna relevantní léčba. Akupunktura pro tak malé dítě taky není zrovna vhodná. Četla jsem léčbu pícháním botoxu, který jakoby danou část hlavy dokáže umrtvit, ale to není jistě to pravé, nebo nějaká chirurgická operace se zaměřením na cévní uspořádání v dané oblasti hlavy, ale to jsou závažné zákroky s nejistým výsledkem.
Prosím o Vaši radu, popř. posouzení dalšími odborníky, protože opravdu není možné, že by v současné době nic nebylo nalezeno? Vím, že nyní probíhá nějaká studie na látky proti migréně, která bohužel je tohoto času teprve ve fázi zkoušení a děti do toho výzkumu být zařazeny nesmí.
Děkuji velice za Vaši odpověď a věřím, že mi budete schopen pomoci.
Vím, že takovýchto dotazů máte asi spousty, ale jedná se o malé dítě, které má život před sebou a proto naléhavě prosím o Vaši pomoc.
S přáním hezkého dne JM
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Je mi líto, ale s léčbou migrény u dětí nemám žádné zkušenosti. Věnuji se v praxi jen dospělým pacientům.
Z alternativních postupů je ke zvážení podávat čaj z kopretiny řimbaby - dává se preventivně a pije se v tu denní dobu, před kterou se migréna vyskytuje, tzn. pokud má např. dcera migrény před probuzením, čaj by se měl podávat již večer před usnutím.
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/89-kopretina-rimbaba-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
U dospělých lidí se podává kopretina řimbaba ve formě řimbabové tinktury (asi 1-2 lžičky ráno nebo v danou denní dobu - vizte výše).
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/1056-rimbabova-tinktura-tinktura-z-kopretiny-rimbaby-recept-postup-navod-priprava-vyroba-vyuziti-uzivani
Děkuji Vám za dotaz.
Omlouvám se Vám za opožděnou odpověď na Váš dotaz, byl jsem dlouhodobě v zahraničí (v Itálii - http://www.vseoitalii.cz ).

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny