Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Kolaps nebo epilepsie - rozdíl

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Kolaps nebo epilepsie - rozdíl

Středa, 19. září 2018 (07:17) Otevřeno: 618x
Dobrý den, pane doktore.
Chtěla bych Vás moc poprosit o radu, případně o možnost se s Vámi osobně setkat v ordinaci. Jsem 28letá kojící maminka 16m. holčičky.
V 8 letech jsem ve stresové situaci omdlela a od neuroložky (MUDr. Šerclová) zněla diagnoza epilepsie. Léky které mi naordinovala měli spíše opačný efekt, strašně mě rozházeli krevní obraz, bylo mě špatně od žaludku, vyrážky, úzkosti. Vysadili mi je po 14dnech a poté už mi žádné raději nedali.
V té době lehce abnormní EEG. Až do dospělosti mi nic nebylo. Ve 20 letech jsem šla na očkování proti rakovině děložního čípku. Po dvou týdnech ve stresové situaci, vyčerpaná, žíznivá a hladová jsem omdlela. Bez křecí, bez pěny u úst, bez pomočení. Nicméně diagnoza byla jednou dána a tak mě ihned sebrali řidičský průkaz.
V Brně u pana doktora Moráně, který mi dělal celkem 3x EEG vždy bylo v pořádku. Jasná nervozita, úzkost, strach z toho že omdlím apod. Doporučení na magnezium, vrácení řidičského průkazu.
V těhotenství jsem prodělala preeklampsii a taktéž omdlela. Při odběru krve nalačno, bez křečí, bez pomočení, pěny u úst. Měla jsem zatnuté svaly a ruce jakoby zakřivené dovnitř. Tehdy mi gynekolog doporučil brát Magnosolv.
Od té doby to bylo v pořádku. Nicméně 07/2018 jsem magnezium vysadila. A v sobotu 15.9.2015 jsem omdlela - dlouho jsem stála, neměla možnost se napít/najíst. Nejdříve jsem řekla, že mi není dobře, pak jsem se opřela lokty o stůl, měla jsem pocit jako že se nemohu dodýchnout. Poté mě položili na zem. Měla jsem zatnuté svaly, s rukama jakoby zkroucenýma dovnitř. Netřásla se, měla otevřené oči, bez pěny u úst, pak se svalové napětí povolilo a říkala jsem, že mi není dobře a hned jsem chtěla vstát.
Nicméně zavolali sanitku, které mě odvezla na neurologii. Vše si pamatuji. Nicméně na neurologii v Hradci Králové mám jistou nálepku již z dětsví, takže se semnou nikdo nebavil. Prostě epilepsie a hotovo. Samozřejmě okamžitý zákaz ŘP. Začala jsem brát zase magnezium a vapnik. Mám podezření na tetanii.
Můj manžel který to viděl, je policista, v životě již viděl hodně epi. zachvátů a tvrdí, že já nic takového nemám. EEG, MMR i CT mám čisté. Je pravdou, pokud nedoplňuji doplňky vysoké dávky magnezia, jsem úzkostnější typ. Často trpím na křeče lýtek, hlavně v noci. Nebo když si obouvám boty tak cítím bolestivé křeče v kyčlích.
Někdy mě hodně bolestivě bodne jakoby u srdce. Od malička mám spojenou určitou úzkost s žaludkem, stahováním, pocitem na zvracení. Pokud jsem brala vysoké dávky Mg, až skoro do průjmu, bylo mi dobře.
Pan doktor Moráň tvrdí, že se jedná o oběhové synkopy (nízký tlak, vysoká tep, frekvence).
Prosím, moc by mě zajímal Váš názor. Hledám neurologa, který by mi opravdu pomohl.
Moc děkuji za Váš čas.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Co se týče objednání se do mé ordinace, vizte zde:
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/objednat-se-do-ordinace
Shoduji se s názorem MUDr. Moráně a to že jste zřejmě nikdy neměla epileptický syndrom. Pokud je pravda co uvádíte, jedná se o nějaké formy kolapsu (oběhová synkopa - typické při odběru krve - vizte Váš text) nebo tzv. panické akaky, což je modernější název tatanie (tetanického syndromu).
Mé doporučení je, aby se situace řešila režimovými opatřeními - dostatek tekutin, sledování tlaku krve (domácí tonometr), sycení Mg dle potřeby (pozor, Mg a Ca se nikdy neberou dohromady - vizte zde: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/poradna/medicina-pravo/proc-by-se-nemel-brat-horcik-s-vapnikem-dohromady ).
Pokud by Vám byl opět odebrán řidičský průkaz (přesněji pozastaveno řidičské oprávnění), dynamicky se proti tomu braňte a apelujte na negativní EEG, případně navrhněte došetření spánkovou deprivací. Opavdu podle toho co píšete jde o synkopy a tetanii a nejde o pravé tonicko-klonické křeče s bezvědomím, které se dostavují u epilepticých záchvatů. Neurologii se věnuji již od roku 2006 (tj. 12 let) a na základě Vámi uvedených údajů bych při ambulantním vyšetření nespěchal s odebráním řidičského oprávnění. Dle mého názoru Váš RZP nemusela převážet rovnou na neurologii, ale synkopa či tetanie mohla být řešeny internistou, který by Vám ŘP nepozastavil. Prosté perikolapsové stavy bez poruchy vědomí a křečí nepřísluší neurologovi.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny