Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Koktání u 2letého dítěte zhoršené změnami v okolí - příčina, léčba, vyšetření

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Koktání u 2letého dítěte zhoršené změnami v okolí - příčina, léčba, vyšetření

Neděle, 24. červen 2018 (16:52) Otevřeno: 698x
Dobrý den, vážený pane doktore. Již několikrát jste mi pomohl, když jste odpovídal ne mé dotazy.
Tentokrát, bych Vás požádala, coby lékaře o radu ohledně mého vnuka. Jsou mu 2 roky a tři měsíce. V roce začal krásně mluvit a teď po druhém roce začal náhle koktat. Nejprve začal přidávat třeba jednu slabiku na začátek slova, např. mamaminka a nyní (tři dny od začátku koktání) již přidá třeba i čtyřikrát např. popopopodívat. Nejvíce se mu to stává u slov začínajících slabikou " ma, ba, po" .
Žije v klidném harmonickém rodinném prostředí. Je na svůj věk intelektuálně vyspělejší. S vrstevníky tolik nekomunikuje a vyhledává radši starší děti, se kterými si víc rozumí.
Jeho rodiče s ním podnikají hodně výletů, chodí na cvičení a jsou stále někde mezi lidmi (společnost a hudbu má moc rád). Oba rodiče jsou pedagogové a otec často jezdí se žáky na soustředění. Nevím zda je to můj pocit, ale zdá se mi, že když se otec vrací po delší době, že se Adámek změní, jako by mu vadilo, že narušil vztah jeho a matky.
Bývá neklidný a mrzutý. (Podotýkám, že má skvělého tatínka, který se mu hodně věnuje a moc si spolu rozumí). Dále se mi zdá, že nemá rád velké změny, např. několikadenní výlety mimo domov. Prý se mu tam většinou nelíbí. (Již tyto výlety také vypustili) Občas nechce přijít ani na návštěvu k nám prarodičům a když už jej přivedou, tak třeba i chvilku dost pláče. Třeba za 5 - 10 min. se to změní a je u nás šťastný, hraje si a povídá si s námi.
Bydlíme v bytovkách vedle sebe a vidíme se velmi často, takže strach z neznámého mít nemůže. Nemluvíme před ním o tomto problému a snažíme se uklidňovat jej pomalou řečí. Chtěla jsem se tedy poptat, zda máme ještě pár dní počkat, nebo radši hned navštívit odborníka. Dále jsem na netu našla něco o kineziologii, prosím, co si o tomto léčení myslíte?
Omlouvám se za dlohý dopis a děkuji moc za Váš čas a radu.
Ještě jsem zapomněla napsat, že porod byl těžký a 20ti hodinový, který skončil císařským řezem.
Potom byl velmi uplakané dítě, které spalo minimálně až jsemse bála, aby to dcera vůbec psychicky vydržela. Já jsem ho hlídala třeby dě hodiny a byla jsem úplně k. o. Nedalo se s ním jezdit ani v klidu v kočárku.
Myslela jsem, že by jste mi jako neurolog mohl pomoci.
Na netu vidím dle webu http://www.zmwh.cz co máte aktivit a divím se, jak jen to vše můžete stíhat. O to více Vás prosím o omluvu za mé obtěžování. S přáním krásného léta a hodně zdraví Monika
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Je mi moc líto, ale v této oblasti se bohužel vůbec nepohybuji a neumím Vám dát kvalifikovanou radu. Kdybych měl stejný problém, objednal bych dítě k dětskému logopedovi a postupoval podle jeho doporučení.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny