Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Jak dlouho se vypařuje rtuť z rozbitého teploměru - kolik dní, týdnů, měsíců nebo let?

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Jak dlouho se vypařuje rtuť z rozbitého teploměru - kolik dní, týdnů, měsíců nebo let?

Pondělí, 28. duben 2014 (10:30) Otevřeno: 1620x
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak dlouho se vypařuje rtuť? 2012 jsem přebírala léky s prošlou dobou spotřeby a narazila jsem na nepoužívaný lékařský teploměr, který, jak si matně vybavuji, neměl poškozený obal, ale rtuťový sloupec byl přerušený. Vhodila jsem ho do igelitové tašky k lékům určeným k likvidaci a tašku jsem odnesla do blízké lékárny. Ve vedlejší místnosti spala moje v té době tříletá dcera. Nyní pořád přemýšlím, zda byl teploměr opravdu celý a kdyby ano, zda se nerozbil po vhození do tašky, zda se někam nějaká rtuť nezakutálela, zda jsem neohrozila pracovníky v lékárně, jelikož jsem je neupozornila, že je mezi léky i teploměr. Místo jsem také vysála vysavačem a sáček jsem delší dobu neměnila a nejspíš jsem místnost ani nějak nevětrala. Asi po měsíci od této události jsem otěhotněla. Obě děti jsou zdravé, nemají žádné příznaky otravy.
V souvislosti s touto událostí mám také obavy z našeho budoucího stěhování, které nás čeká. Sice se jedná o byt v novostavbě po jednom majiteli, ale napadá mě, co kdyby v bytě někdy rozbil teploměr nebo zářivku. To by byt zůstal napořád zamořený výpary z tohoto toxického kovu? Měli bychom si udělat u lékaře nějaký rozbor na obsah rtuti v těle? Po přečtení některých článků na Internetu jsem dostala doslova "fobii" ze rtuti.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Přerušení rtuťového sloupce neznamená, že by byl teploměr poškozený. Pokud jde o skleněný teploměr a tento nebyl poškozený (praský, rozbitý), rtuť se z něj neuvolnila a Vy můžete být klidná.

Teploměr jste nemusela vyhazovat, stačí ho ohřát (v horké vodě kolem 40°C, ne vařící!!! - teploměr by mohl praksnout) tak, aby se spojily sloupce rtuti a mohl se dále používat.

Váš druhý dotaz na stěhování do novostavby - jde zejvně dotaz pro toxikologa, nikoliv mě (neurologa). Toxikoložka, která odpovídá zdarma na dotazy lidí je např. Ing. Vladislava Nebeská - vizte Internet.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny