Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Ischias a bolesti páteře mezi křížovými a kostrčními obratlem, vystřelování bolesti do nohy - léčba, příčina, zkušenosti

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Ischias a bolesti páteře mezi křížovými a kostrčními obratlem, vystřelování bolesti do nohy - léčba, příčina, zkušenosti

Čtvrtek, 16. duben 2015 (09:57) Otevřeno: 499x
Zdravím doktore.
Mám ischias, bolesti páteře mezi křížovými a kostrčními obratlem tak, že mi jde bolest do nohou, hlavně do levé, kterou mám po růži (1 rok). Byl jsem před měsícem, na lymfo masážích - pomohly. Léčba skončila silnou virózou a šel jsem o tři dny dříve z kožního odd, FN PL. Navšívil jsem moji praktickou lékařku, která mi předepsala Sirdalud 2mg 1-0-1 a 50mg Tramal 1-0-1. Beru 3 dny, ale žádnou úlevu nepocituji, spíš naopak. Moje žena PhMr mi doporučila Voltaren inf 1 ampuli obden a Dorsiflex 3x1. Tak nevím.
Mám 4 letý nález na mozku po ohluchnutí na pravé ucho z magnetu, s tím že mám RS, ale ta mi v likvoru nebyla prokázána. Bral jsem Imuran 1x denně asi 1 a 1/2 roku. V současnosti nic. Já vím, že jste na alternativní léčbu odborník, ale tu já nechci. Spíš poradit, co a jak dál v medikální terapii. Díky předem.
Ještě dodám: stala se mi taková zajímavá věc. Z ničeho nic jsem začal mluvit nahlas ze spaní a měl takové divné vidiny, nebo spíš halucinace, kdy se mi zeď stala oknem a já mluvil s někým venku. Byl jsem a to stále velmi unavený, zhoršené vyjadřování. Nechuť k jídlu a k tomu ta úporná bolest zad. Bolely mě i horní končetiny od ramen dolů. Nemá opět navštívit FN PL neurologii? A nechat udělat magnet?
Marodím také se štítnou žlázou a beru Letrox 50mg 1 denně ráno 1/2 hod před jídlem. Tak mi napadá, zda špatná funkce štítné žlázy není příčinou mých potíží.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Vhodné by bylo došetření oblasti pánve - RTG, event. CT, aby se vědělo, co bolest vyvolává.
Rada magistra farmacie je fajn, ale je lépe medikovat dle doporučení lékaře. Směřuji ke zmíněnému léku Dorsiflex, který by se měl brát jen před spaním na uvolnění, nikoliv přes den. Přes den pouze pokud je pacient v klidu na lůžku a nevykonává žádnou fyzickou aktivitu.
Snad bylo užívání Imuranu nějak podloženo. Je to lék na potlačení autoimunitních reakcí a pokud nemáte likvorologickým vyšetřením prokázanou roztroušenou sklerozu mozkomíšní, nejsem si jistý, jestli je lék indikován. Nespecifické změny na mozku nemusí vždy značit RS a právě likvorologické vyšetření (přítomnost oligoklonálních pásů v likvoru) je v současné době jediné, které nemoc verifikuje.
Nemyslím si, že by příčinou potíží byla porucha štítnice. Spíše bych usuzoval na jinou etiologii potíží - např. postboreliový syndrom. Vámi uvedené by mohlo značit i symptomy výše uvedené RS. Je škoda, že jste neuvedl kdy Vám bylo MR a likvor dělány.
S potížemi se obraťte na neurologa, zřejmě by bylo žádoucí došetření osového skeletu v obl. pánve a dále by možná bylo žádoucí i kontrolní MR vyšetření.
Z mého pohledu by nebylo špatné i vyšetření na protilátky na některé specifické nemoci (borelioza, chlamydie ad.). A snad i krevní obraz a CRP.
Váš zdravotní stav mi připadá nedořešený.
Jen na okraj podotýkám, že mě překvapilo, že někdo ohluchl na ucho při MR vyšetření. V praxi jsem se s tím nikdy nesetkal. Je to mimořádně neobvyklé, protože sluch pacientů je v MR "tunelu" chráněn sluchátky.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny