Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Intimní hygiena malých děvčat - jak často?

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Intimní hygiena malých děvčat - jak často?

Úterý, 23. říjen 2018 (11:34) Otevřeno: 709x
Jsem táta dvou holčiček 8 a 12 let které mám ve střídavé péči. Neshodneme se s bývalou partnerkou na četnosti intimní hygieny a vůbec hygieny jako takové. Já zastávám názor ke kterému jsem byl veden od dětství a to že by se měly sprchovat denně. Má bývalá partnerka se sprchuje 1x týdně a vyžaduje to i po našich dětech. Obhajuje se tím, že je dětská sestra a že si tímto způsobem pěstují děvčata v intimních partiích "zdravé kyselé prostředí". Nepřesvědčí ji ani fakt, že starší dcera již po několikáté trpí mykózou a to vždy jen v době, kdy je u své matky. Samozřejmostí je, že u mě mají obě dcery k dispozici neutrální gel pro intimní hygienu, nepoužívají parfemovaný toaletní papír apd. Je můj požadavek na četnost hygieny mých dětí oprávněný a pokud ano, jak mám oficiální cestou donutit svou bývalou partnerku aby neučila naše děti zanedbávat péči o své tělo.
Děkuji, Honza.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Váš dotaz spadá spíše do oblasti urologie nebo pediatrie (já jsem neurolog). Z logiky věci by mělo platit, že pokud u Vás dcera nemá mykózu a u matky ano, je zjevné, že je dítě nějakým způsobem zanedbáváno. Z mého pohledu sprchování 1x za týden mi nepřipadá v pořádku a nestotožňuji se s názorem Vaší bývalé partnerky. Prosté omytí genitálií nemá až tak zásadní vliv na pH (které by mělo být opravdu kyselé) a pokud máte neutrálí gel na mytí, myslím si, že nic nezanedbáváte. Přesto věřím, že domluva s matkou Vašich dcer je složitá a pokud nebude zbytí, obraťte se na pediatra dcer a uveďte co Vás trápí. V krajním případě se obraťte na OSPOD. Nicméně zdůrazňuji, že jde o krajní řešení které může mít samozřejmě vliv na vztah a komunikaci mezi Vámi a Vaší manželkou.
Každopádně dle mého názoru v době, kdy máte děti svěřené Vy jste povinen o ně pečovat v co nejlepší míře a v do toho bych zahrnul i řádnou hygienu, která je opravdu 1x za týden nedostatečná.
Spor s Vaší bývalou přtelkyní možná bude dlouhodobý a bylo by dobré, aby své tvrzení podpořila alespoň nějakou věrohodnou studií, která podpoří její názor.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny