Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Inhalační kortikosteroidy Pulmicort, Bricanyl Turbohaler, Seretide - únava, mdloby, stažení hrdla

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Inhalační kortikosteroidy Pulmicort, Bricanyl Turbohaler, Seretide - únava, mdloby, stažení hrdla

Středa, 10. červen 2015 (16:20) Otevřeno: 587x
2002-2015 jsem užívala inhalační kortikosteroidy - tři roky Pulmicort a Bricanyl Turbohaler 200 a devět let Seretide Diskus 50/250. Kvůli vedlejším účinkům (zejm. vykašlávání velkého množství sputa, nekontrolovatelný nárůst váhy, zimnice, únava, bušení srdce, těžké hluhoké nadechování, vysoká nemocnost, slabost po ránu a lék přestal řešit problém s dýcháním) jsem po konzultaci s doktorkou přestala Seretide užívat.
Bylo to v roce 2009 a od té doby mi začaly nezvladatelné zdravotní problémy. Nejprve to byla velmi silná únava, pak se přidávaly občasné návaly. Nával se projevoval únavou, poté jakýmsi vyvalením tlaku z oblasti hrudníku nebo břicha do hlavy, viděla jsem bíle, pocit na omdlení, stažení hrdla. Po tomto návalu jsem několik hodin velice unavená a oslabená. Postupně se začaly návaly opakovat stále častěji a nyní mi znemožňují normální fungování!
Po chůzi se mi dělá zle, do kopce se mi motá hlava. Pokud překonávám, tak se skoro "vypnu", pak se vyvalí návaly. Jsem si jistá, že to mám z kortikosteroidů, protože problémy začaly okamžitě poté, co jsem je vysadila. A mám obavy, co mi takhle dlouhodobé užívání způsobilo, protože mi bylo dost špatně už když jsem to brala.
Navíc jsem užívání ukončila naráz, což se nemá, protože to může způsobit problémy s kortizolem a adrenalinem. Jenže na to mě nikdo neupozornil, ani to v letáku nebylo!
Lék jsem přestala užívat ve 23 letech, dnes je mi 29 a pořád se ze Seretidu nemůžu vyhrabat. Potřebuju poradit, jak se z tohohle uzdravit.
S pozdravem ZJ
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Neznám odpověď na Váš dotaz, je mi líto. Nevím totiž co Vám přesně je. Ke zvážení je položení stejného dotazu internistovi či endokrinologovi. Já jsem neurolog a Vaše symptomy si neumím spojit s konkrétní poruchou zdraví.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny