Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Diagnóza P528, Z137, P113 - vysvětlení (krvácení do choroidálního plexu, frenulum linguae breve, syndrom asymetrického pláče)

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Diagnóza P528, Z137, P113 - vysvětlení (krvácení do choroidálního plexu, frenulum linguae breve, syndrom asymetrického pláče)

Úterý, 29. květen 2018 (23:50) Otevřeno: 976x
Dobrý den,
hledám marně na netu nějaké bližší informace. Ve zkratce: po propuštění z porodnice jsem si vyčetla v propouštěcí zprávě diagnostický závěr, nikdo mi v porodnici nepodal žádné informace a pediatr také nic, buď neví nebo mlží.
Narodil se mi syn císařským řezem a ve zprávě je uvedeno P528, Z137, P113 a P211, názvy jsem si našla co znamenají, ale mohla bych Vás požádat o vysvětlení jako laikovi, co to znamená a proč atd. ?
Máme jít na prohlídku na neurologii, ale do té doby se zblázním. Co nás čeká a co tyto diagnózy znamenají pro syna?
P113 může způsobovat syndrom asymetrického pláče?
Což syn má a cvičíme i nějaké cviky z porodnice. Pak je ještě níže uvedeno krvácení do choroid. plexu vpravo a Frenulum linguae breve. Předem moc děkuji za Vaši brzkou odpověď, nevím kam se jinak obrátit kde by mi to mohli přiblížit.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Krvácení do choroidálního plexu zmanená, že došlo ke krvácení do oblasti, kde se tvoří mozkomíšní mok. Vzhledem k tomu, že nejsem neonatolog, netuším jak se na to přišlo (teoreticky zobrzaovací metodou nebo odběrem mozkomíšního moku).
Frenulum linguae breve znamená, že má novorozenec krátkou uzdičku jazyka.
Jedna z diagnóz je poranění lícního nervu - nevím co je tím přesně myšleno a jaké to může mít následky (teoreticky i žádné).
P211 je porodní asfyxie - tzn. že novorozenec byl v děloze déle než měl být a že byl mírně přidušen (toto je relativně častá komplikace a nelze jasně říci, zda někdo pochybil nebo ne, muselo by to být pečlivě vyšetřováno nějakou komisí).

Dlouhodobě se setkávám s tím, že pacient je nedostatečně informován a skutečném stavu a není s ním komunikováno. Je to velká škoda a z mého pohledu to považuji za chybu, protože pacient nebo rodič je partnerem v léčbě. Navíc Vy jako rodiče si platíte zdravotní pojištění, takže platy a mzdy zdravotníků jsou placeny z toho, co Vy platíte. Třeba i proto je nekomunikace ze stran zdravotníků z mého pohledu nevhodná.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny