Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Brnění prstů, rozmazané vidětní, mžitky před očima, porucha řeči - léčba, příčina (komplikovaná migréna)

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Brnění prstů, rozmazané vidětní, mžitky před očima, porucha řeči - léčba, příčina (komplikovaná migréna)

Čtvrtek, 13. duben 2017 (13:22) Otevřeno: 978x
Dobrý den, pane doktore!
3.4.2017 se u mě objevilo brnění rtů a rukou, posléze rozmazané vidění se světelnými mžitkami před očima, porucha řeči (nejprve jsem se nemohla vůbec vyjádřit a potom jsem si pletla slova) s nemožností číst a psát. Tyto potíže do hodiny odezněly a objevila se bolest hlavy s nevolností.
Na neurologii v nemocnici mi bylo provedeno CT mozku - to bylo v pořádku a diagnostikovali komplikovanou migrénu (nejspíš s aurou). Za dva dny se záchvat opakoval, ale v jiné formě - brnění levé poloviny rtů a levé poloviny jazyka, po odeznění vidění světelných bodů a po odeznění bolest hlavy.
Začala jsem trpět úzkostnými stavy. Po další návštěvě v nemocnici naměřen vysoký krevní tlak (150-177 / 90-116) s vysokým tepem a provedeno EKG - v pořádku. Tlak se následně upravil. Po týdnu od prvního záchvatu, mi matka řekla, že se bojí, že může jít o roztroušenou sklerózu, čímž mě hrozně vyděsila a pohádaly jsme se. Asi hodinu potom mě začala intenzivně brnět pravá polovina jazyka, následně pravá polovina rtů, nosu, pravá ruka - vzala jsem si půlku paralenu. Po ruce nastoupilo brnění pravého ucha, pravé poloviny trupu (břicho, bok a záda), poté se brnění přestěhovalo na pravou nohu. Po odeznění jsem ještě pociťovala slabé brnění v obličeji.
Tyto potíže trvaly cca 1h a 20 minut. Bolest hlavy se však nerozvinula, tlak mi však zase prudce stoupnul. Dva dny poté mě opět záchvat probudil v noci - začala mi brnět levá ruka, po odeznění levá polovina trupu (břicho, bok, záda) a po odeznění už jen brněl palec u levé ruky a měla jsem opět před očima světelné mžitky. cca po 50 minutách to odeznělo a intenzivně se rozbolela pravá polovina hlavy.
Už měsíc mě bolí krční páteř a páteř v kříži a mezi těmi záchvaty mě občas slabě brní ruce (od víkendu mám pocit, že téměř pořád).
Má praktická lékařka řekla, že RS nelze vyloučit a napsala mi žádanku na vyšetření. Vůbec nevím, za jak dlouho mě na vyšetření vezmou a mám pocit, že se do té doby zblázním obavami. Myslíte, že jde o migrénu s aurou vyvolanou stresem nebo tou páteří a nebo jestli opravdu může jít o roztroušenou sklerózu?
Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním pěkného dne …
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den. Myslím si, že jde o migrénu nebo nějaké přechodné transitorní ischemické ataky. Doporučuji ještě došetření průchodnostni magistrálních cév krku - tj. tzv. "ultrazvuk karotid". Souvislost s krční páteří a její blokací je možná.
Dle mé praxe si myslím, že o roztroušenou sklerozu mozkomíšní nejde. Nejsou to typické symptomy této nemoci. Hlavně RS není většinou v atakách, ale je plíživá. Symptomy vznikají pomalu.
Je škoda, že jste vůbec neuvedla svůj věk. Mohlo to být pro diagnostiku částečným ulehčením.
Jestli chcete, ozvěte se mi na FB SZ:
https://www.facebook.com/zbynek.mlcoch

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny