Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Angína - léčba Penbene 1500000 a Nasivin, Sinupret, Ibalgin, Panthenol, Xyzal

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Angína - léčba Penbene 1500000 a Nasivin, Sinupret, Ibalgin, Panthenol, Xyzal

Úterý, 28. březen 2017 (01:29) Otevřeno: 758x
Dobrý den pane doktore,
4.3.2017 mě začalo škrabat v krku, přes noc jsem dostala rýmu, která mi pouze v sobotu tekla z nosu a očí, a od neděle nešla vysmrkat, tekla mi do krku a divný pocit na patře.
Praktický lékař mi v pondělí 6.3.2017 diagnostikoval angínu a dostala jsem Penbene 1500000 po 8 hodinách (v krku mě nebolelo). K tomu 3x denně sprej do nosu Nasivin, 3x denně 50 kapek Sinupretu, 3x denně Ibalgin, cucat Panthenol a na noc Xyzal.
Do 3 dnů se mi zdravotní stav zhoršil, bolela mě hlava, zuby, rýma nešla vysmrkat. Praktický lékař mi diagnostikoval ve čtvrtek zánět dutin. Dostala jsem antibiotika Zinat 1000 po 12 hodinách.
K tomu aplikovat do nosu sprej Nasivin, 3x denně Ibalgin, 3x denně Sinupret, Panthenol, Preventan, Dithiaden, sprej do nosu Qwixx a 3x denně Erdomed první dva dny, dále pak 2x denně. Již prvního dne večer mi nebylo dobře. Další den jsem přestávala jíst, pít, motala jsem se a večer jsem už málem omdlela . (Podotýkám, že všechny jmenované léky jsem užívala na doporučení lékařky.)
Následoval víkend, takže jsem pokračovala v Nasivinu, Sinupretu, Xyzalu a Erdomedu a po víkendu jsem šla dne 13. 3. na ORL. Zde mi byla diagnostikovaná hnisavá rýma a zánět dutin. Dostala jsem Duomox 1000 po 8 hodinách.
Ze středy na čtvrtek mě bolelo břicho, nadýmání, nevolnost žaludeční (viróza?), takže po dohodě s ORL lékařem jsem antibiotika vysadila.
Následně ze čtvrtka na pátek mě začalo bolet v krku a dostala jsem praktickým lékařem další antibiotika Fromilid 500 po 12 hodinách, který jsem dobrala nyní ve čtvrtek 23. 3. (Praktický lékař mi doporučil, abych si nechala vyndat mandle, když to mám takhle často. Přitom angínu jsem měla v životě maximálně 3x!) Bolest v krku ustoupila, ale stále mám jazyk bílý, přijde mi, že tam jsou puchýřky a v krku mě škrabe a pálí, není to ono.
V lékárně jsem si koupila kapky se šalvějí Florsalmin na kloktání a doporučili mi homeopatika borax 5 cucat 3x denně 5 kuliček. Nevím, co mám dělat dál. Další dávku antibiotik už odmítám a bojím se k lékaři jít. Velice děkuji za Vaši radu a odpověď.
Nyní piju šalvějový čaj a meduňku a užívám borax 5. Trvale užívám Letrox na šťítnou žlázu a Xyzal na alergii.
Celou dobu jsem měla pracovní neschopnost. Nyní ve středu jsem si jí už nechala ukončit a od čtvrtka jsem šla do práce. Doktorka mi to ukončila a ani se mi nekoukla do krku, neposlechla, neudělala sedimentaci, vůbec nic.
Jen se mě zeptala: Opravdu už to chcete ukončit?
Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
Pacientka
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Ten výčet léků je opravdu obrovský. Řadím se spíše k lidem, kteří řeší alternativní cestu léčby, hlavně bylinami (můj web o bylinkách je http://www.BylinkyProVsechny.cz), takže mi skoro připadá, že Vaše zhoršení stavu bylo otravou z léků :) Z celého textu mě zaujalo to, že jste si nakonec koupila Florsalmin, což je silná tinktura ze šalvěje lékařské.
Vzhledem k tomu, že odpovídám s větším zpožděním, asi se již situace vyvinula a Vy jste zdravá a možná už i bez mandlí.
Co se týče jazyka - bíle povleklý není nic neobvyklého. Co se týče puchýřků na jazyku, tak vzadu jsou anatomicky umístěné tzv. kalichové papily
http://skolajecna.cz/biologie/Images/Textbook/Big/0110000/00161.png
, které si 80% populace plete s patologickým nálezem, nicméně ony na kořen jazyka patří.
Děkuji Vám za dotaz a pokud budete mít další dotaz, napište mi opět sem do návštěvní knihy.
Omlouvám se za výrazně opožděnou odpověď na Váš dotaz, ale byl jsem dlouhodobě v zahraničí (Itálie - můj web o Itálii http://www.vseoitalii.cz ).

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny