Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Kontakt Veřejná návštěvní kniha / dotazy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Akutní karpální tunel - necitlivost, mravenčení, ranní bolesti ruky a prstů; vliv hořčíku a ortézy

Dotazy z oblasti právní problematiky prosím vkládejte
do Bezplatné právní poradny online. Děkuji za pochopení.

Akutní karpální tunel - necitlivost, mravenčení, ranní bolesti ruky a prstů; vliv hořčíku a ortézy

Pondělí, 02. březen 2015 (21:47) Otevřeno: 581x
Dobrý den.
Prosím o Vaši radu a taky názor, týká se to těch neštastných karpálních tunelů. Od srpna 2013 jej mám už i na druhé ruce, poslední dobou mám ráno docela velké bolesti, mravenčení, nepříjemné pálení a křeče, občas si v lékárně koupím hořčík s vitamínem B6 pyridoxinem, tak to mi pomůže. Jsou ještě nějaké jiné prostředky, třeba ortéza pomohla by.
Moje známá mi napsala, že prý se operují jen případy akutní, ona sama byla až když měla celou ruku mrtvnou a bez citu, tak nevím, jestli tak dlouho čekat, čekala na operaci 2 roky, nebo si vyžádat doporučení od neurologa, nechtěla bych aby mi tohle působilo problémy v zaměstnání. Moc děkuji. Přijde mi to na můj věk brzo už mít takové problémy, většinou je mají lidé v pozdějším věku, v rodině nikdo nic takového nemá, vlastně lékaři nezjistili žádnou příčinu, ani cukrovku ne.
Admin Comment:  Reakce Zbyňka Mlčocha:
Dobrý den.
Zásadně nesouhlasím. Došetřit (EMG), nečekat, nezanedbat. Pokud se už ztrácí cit v ruce, může jít o nevratnou změnu, to je už pozdě. Takže pokud bude EMG špatné a klinické potíže budou trvat, tak je to jasná indikace k operečnímu řešení.
Pojem akutní karpální tunel je toršku matoucí. Pokud jsou potíže výrazné, je to následek chronického, často letitého dráždění nervus medianus (středový nerv).
Pokud Vaše klinické potíže neurolog ignoruje, zvažte péči jiného ambulantního neurolga. Dobré zkušenosti mám s Vojenskou nemocnicí v Olomouci. Na základě pozitivního EMG výsledku se tam hned objednávalo k výkonu bez většího odkladu.
Bohužel v praxi se nevzácně se zanedbaným syndromem karpálního tunelu (SKT) setkáváme. Je to chyba, protože problém je řešitelný, ale řešen nebyl. Při zásadním postižení nervu si umím představit i odškodnění od zdravotnického zařízení, které problém neřešilo. Jde o tzv. iatrogenní poškození z pasivního přístupu k pacientovi.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny