Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné

Sponzorované odkazy:

Sagax.cz

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2
Vodafone

Počet stránek v systému

6954

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Krize, rozchod, rozvod, alimenty

Když je čas na rozchod aneb neudržujte neudržitelné a nebojte se

Email
Pátek, 25. březen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2784x   

kdyz-je-cas-na-rozchod-ve-vztahu-aneb-neudrzujte-neudrzitelne-a-nebojte-seVe vztahu si rádi idealizujeme toho druhého, nechce se nám ze vztahu vystupovat a uznat, že je to ztráta času. Koukáme zasněně na ty měsíce/roky snahy, kreslíme si do růžova drobné úspěchy a nechceme si přiznat, že toho vrcholu nikdy nedosáhneme. Na rozdíl od horolezců ale nehrozí přímo smrt, takže to táhneme, táhneme a zabíjíme to nejdražší co máme – čas.

___

___

Celý článek...
 

Jak se vyrovnat s vážnou nemocí, špatnou zprávou nebo životní krizí - pravidla a tipy

Email
Středa, 13. duben 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1940x   

jak-se-vyrovnat-s-vaznou-nemoci-spatnou-zpravou-nebo-zivotni-krizi-pravidla-a-tipyNěkteří lidé ani přes vážnou nemoc či hendikep neztrácejí svůj životní optimismus. Ba právě naopak. Vnitřní síly a motivace mají na rozdávání, a to i přesto, že své nelehké situaci musejí čelit, ať chtějí nebo ne. Jste v situaci, kdy by se vám takováto vnitřní síla hodila? V našem miniseriálu se podíváme na to, co se můžeme naučit od lidí, které potkala vážná nemoc, a oni v sobě dokázali najít vnitřní sílu. Jak se vlastně dokážou poprat s nepříjemnými zprávami, které jim navždy mění jejich životy?

____

____

Celý článek...
 

Co říct člověku v životní krizi a jak ho uklidnit, proč utěšování nemusí pomoci?

Email
Středa, 10. únor 2016 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2216x   

co-rict-clovekovi-v-zivotni-krizi-a-jak-ho-uklidnit

Poslouchám, jak jeden můj známý, psychoterapeut, vypráví o svojí pacientce. Je to žena, která přežila těžkou havárii. Dodnes má velké bolesti a paralyzovány končetiny. Slyšel jsem ten příběh už desetkrát, ale vždycky znovu mě na tom šokuje jedno. Řekl té nebožačce, že tragédie přinesla do jejího života pozitivní změny.

___

___

Celý článek...
 

Přítel nebo manžel lakomec aneb život jako psychický teror - co si počít a jak muže změnit?

Email
Úterý, 08. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1758x   

pritel-nebo-manzel-lakomec-aneb-zivot-jako-psychicky-teror-co-si-pocit-a-jak-muze-zmenitI když se to mezinárodním institucím i mnoha ženám nelíbí, stále platí, že příjmy mužů v Česku výrazně překračují příjmy žen. Když je navíc maminka na rodičovské dovolené s dětmi, může jí manžel hlídající každou korunu pořádně zkomplikovat život. Problematický vztah k penězům ale většinou způsobuje trauma z minulosti - a s ním se dá pracovat.

___

___

Celý článek...
 

Proč ženy nejčastěji opouštějí muže - názor manželského poradce

Email
Středa, 16. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2495x   

proc-zeny-nejcasteji-opousteji-muze-nazor-manzelskeho-poradceJsem manželský poradce. Pracuji se ženami a muži, kteří se v manželství nějak zamotali. A i když důvody se zdají být u každé dvojice jiné, měli by muži vědět, že pokud je příčina v nich, pak obvykle jedna a táž. Puká jim kvůli tomu srdce. Přesto to udělají. Seberou veškerou odvahu a všechny svoje síly. A nechávají muže, s nimiž mají děti, byt, život. A téměř vždycky z jednoho a téhož důvodu.

___

___

Celý článek...
 

Manželská poradna - otázky manželů a odpovědi odborníka

Email
Pondělí, 07. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2790x   

manzelska-poradna-otazky-manzelu-a-odpovedi-odbornika-1Do manželství vstupuje většina lidí s tím, že se budou milovat či mít rádi až do konce života. Procitnutí může přijít v různou dobu. Moderní začíná být problémový vztah ukončit. Není to ale správné. Manžela nebo manželky se nemůžeme jen tak zbavit a hodit je "do starého železa". Úcta patří všem, kteří se snaží vztah udržet. Základem je ale láska a na tu musí být vždy dva. Jak řešit krize v manžeství?

___

___

Celý článek...
 

Hysterické scény mužů při rozchodu - co muži dělají a ztrapňují se tím?

Email
Čtvrtek, 03. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2379x   

rozchod-vztahu-a-hystericke-sceny-muzu-co-muzi-nekdy-delaji-a-ztrapnuji-se-timJak se současný muž, pán tvorstva, hybatel všehomíra a pomazaná hlava rodiny vyrovnává s tím, když mu někdo nečekaně změní plány? Tohle je 18 obranných mechanismů, ke kterým se muži snižují ve chvíli, kdy jim jejich milá (nebo milý) uštědří podpásovku v podobě rozchodu.

___

___

Celý článek...
 

Protějšek s Tebou je jen dokud s Tebou chce být a nic ho k tomu nedonutí - realita vztahů

Email
Středa, 18. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2088x   

protejsek-s-tebou-je-jen-dokud-s-tebou-chce-byt-a-nic-ho-k-tomu-nedonuti-realita-vztahuLidé jsou spolu, dokud spolu být chtějí. Žádná povinnost, čest, ani morálka nepřikovají jednoho člověka k jinému. Když někdo chce odejít, odejde z domova, od dětí a třeba i od umírajícího. Pokud odejít nechce, zůstává. Když někdo chce být s tebou, nezabrání mu v tom žádné tvoje nedostatky. A když tě chce opustit, nezadrží ho žádné tvé přednosti.

___

___

Celý článek...
 

Rozchod ve vztahu - jak se s ním vyrovnat a nezbláznit se přitom?

Email
Středa, 04. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2588x   

rozchod-ve-vztahu-jak-se-s-nim-vyrovnat-a-nezblaznit-se-pritomJak se přestat trápit a dokázat se vypořádat s bolestí po rozchodu s milovaným člověkem? Vztahy mezi lidmi jsou tím nejjemnějším a zároveň nejzamotanějším schématem vývoje lidského bytí. Každé schéma má svůj scénář, své pořadí událostí, v něčem třeba s podobnými prvky, celkově však s individuálními zvláštnostmi. V kritických situacích se chováme různě.

___

___

Celý článek...
 

Jak zvládnout důstojně rozchod a co nedělat - vyhrožovat sebevraždou, šikanovat, náhrada za partnera, spojit se s rodiči protějšku, násilí

Email
Pátek, 16. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2342x   

jak-zvladnout-dustojne-rozchod-a-co-nedelat-nasili-vyhrozovani-sebevrazdou-sikanovat-nahrada-za-partnera-spojit-se-s-rodici-protejsku

Když se s vámi někdo rozejde, není to rozhodně důvod k radosti a oslavám. Ty chmury a smutek na člověka prostě padají jako trakaře. Nicméně i rozchod se dá přijmout na úrovni a nedělat scény. Sice se s vámi dotyčný právě rozchází, ale máte možnost mu ukázat, že jste osoba vyspělá, důstojná a rozumná.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 11
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny