Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7031

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Krize, rozchod, rozvod, alimenty

Rozvod manželství - mýty, fakta a omyly, kterým lidé často věří

Email
Pondělí, 26. březen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 844x   

 

rozvod-manzelstvi-myty-fakta-a-omylyKolikrát jste už slyšela, že je lepší se rozejít než vystavovat děti napětí v nefunkčním manželství? Podle americké rozvodové mediátorky Debry MacLeodové jde ale o zažitou lež. A podobných vymluv je prý víc... Ne vždycky je nám ve vztahu dobře, někdy nás dusí ponorková nemoc, rozčiluje nás každý pohyb našeho protějšku. Jindy nám vadí nuda, nedostatek vášně nebo se do někoho zakoukáme. Je to ale skutečně důvod, proč rozbíjet jinak funkční rodinu? Jaké bývají argumenty, které si samy sobě nalháváme?

__

__

Celý článek...
 

Když je čas na rozchod aneb neudržujte neudržitelné a nebojte se odejít

Email
Pátek, 25. březen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3127x   

kdyz-je-cas-na-rozchod-ve-vztahu-aneb-neudrzujte-neudrzitelne-a-nebojte-seVe vztahu si rádi idealizujeme toho druhého, nechce se nám ze vztahu vystupovat a uznat, že je to ztráta času. Koukáme zasněně na ty měsíce/roky snahy, kreslíme si do růžova drobné úspěchy a nechceme si přiznat, že toho vrcholu nikdy nedosáhneme. Na rozdíl od horolezců ale nehrozí přímo smrt, takže to táhneme, táhneme a zabíjíme to nejdražší co máme – čas.

___

___

Celý článek...
 

Jak se vyrovnat s vážnou nemocí, špatnou zprávou nebo životní krizí - pravidla a tipy

Email
Středa, 13. duben 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2308x   

jak-se-vyrovnat-s-vaznou-nemoci-spatnou-zpravou-nebo-zivotni-krizi-pravidla-a-tipyNěkteří lidé ani přes vážnou nemoc či hendikep neztrácejí svůj životní optimismus. Ba právě naopak. Vnitřní síly a motivace mají na rozdávání, a to i přesto, že své nelehké situaci musejí čelit, ať chtějí nebo ne. Jste v situaci, kdy by se vám takováto vnitřní síla hodila? V našem miniseriálu se podíváme na to, co se můžeme naučit od lidí, které potkala vážná nemoc, a oni v sobě dokázali najít vnitřní sílu. Jak se vlastně dokážou poprat s nepříjemnými zprávami, které jim navždy mění jejich životy?

____

____

Celý článek...
 

Co říct člověku v životní krizi a jak ho uklidnit, proč utěšování nemusí pomoci?

Email
Středa, 10. únor 2016 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2855x   

co-rict-clovekovi-v-zivotni-krizi-a-jak-ho-uklidnit

Poslouchám, jak jeden můj známý, psychoterapeut, vypráví o svojí pacientce. Je to žena, která přežila těžkou havárii. Dodnes má velké bolesti a paralyzovány končetiny. Slyšel jsem ten příběh už desetkrát, ale vždycky znovu mě na tom šokuje jedno. Řekl té nebožačce, že tragédie přinesla do jejího života pozitivní změny.

___

___

Celý článek...
 

Přítel nebo manžel lakomec aneb život jako psychický teror - co si počít a jak muže změnit?

Email
Úterý, 08. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2046x   

pritel-nebo-manzel-lakomec-aneb-zivot-jako-psychicky-teror-co-si-pocit-a-jak-muze-zmenitI když se to mezinárodním institucím i mnoha ženám nelíbí, stále platí, že příjmy mužů v Česku výrazně překračují příjmy žen. Když je navíc maminka na rodičovské dovolené s dětmi, může jí manžel hlídající každou korunu pořádně zkomplikovat život. Problematický vztah k penězům ale většinou způsobuje trauma z minulosti - a s ním se dá pracovat.

___

___

Celý článek...
 

Proč ženy nejčastěji opouštějí muže - názor manželského poradce

Email
Středa, 16. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2785x   

proc-zeny-nejcasteji-opousteji-muze-nazor-manzelskeho-poradceJsem manželský poradce. Pracuji se ženami a muži, kteří se v manželství nějak zamotali. A i když důvody se zdají být u každé dvojice jiné, měli by muži vědět, že pokud je příčina v nich, pak obvykle jedna a táž. Puká jim kvůli tomu srdce. Přesto to udělají. Seberou veškerou odvahu a všechny svoje síly. A nechávají muže, s nimiž mají děti, byt, život. A téměř vždycky z jednoho a téhož důvodu.

___

___

Celý článek...
 

Manželská poradna - otázky manželů a odpovědi odborníka

Email
Pondělí, 07. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3366x   

manzelska-poradna-otazky-manzelu-a-odpovedi-odbornika-1Do manželství vstupuje většina lidí s tím, že se budou milovat či mít rádi až do konce života. Procitnutí může přijít v různou dobu. Moderní začíná být problémový vztah ukončit. Není to ale správné. Manžela nebo manželky se nemůžeme jen tak zbavit a hodit je "do starého železa". Úcta patří všem, kteří se snaží vztah udržet. Základem je ale láska a na tu musí být vždy dva. Jak řešit krize v manžeství?

___

___

Celý článek...
 

Hysterické scény mužů při rozchodu - co muži dělají a ztrapňují se tím?

Email
Čtvrtek, 03. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2884x   

rozchod-vztahu-a-hystericke-sceny-muzu-co-muzi-nekdy-delaji-a-ztrapnuji-se-timJak se současný muž, pán tvorstva, hybatel všehomíra a pomazaná hlava rodiny vyrovnává s tím, když mu někdo nečekaně změní plány? Tohle je 18 obranných mechanismů, ke kterým se muži snižují ve chvíli, kdy jim jejich milá (nebo milý) uštědří podpásovku v podobě rozchodu.

___

___

Celý článek...
 

Protějšek s Tebou je jen dokud s Tebou chce být a nic ho k tomu nedonutí - realita vztahů

Email
Středa, 18. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2373x   

protejsek-s-tebou-je-jen-dokud-s-tebou-chce-byt-a-nic-ho-k-tomu-nedonuti-realita-vztahuLidé jsou spolu, dokud spolu být chtějí. Žádná povinnost, čest, ani morálka nepřikovají jednoho člověka k jinému. Když někdo chce odejít, odejde z domova, od dětí a třeba i od umírajícího. Pokud odejít nechce, zůstává. Když někdo chce být s tebou, nezabrání mu v tom žádné tvoje nedostatky. A když tě chce opustit, nezadrží ho žádné tvé přednosti.

___

___

Celý článek...
 

Rozchod ve vztahu - jak se s ním vyrovnat a nezbláznit se přitom?

Email
Středa, 04. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3039x   

rozchod-ve-vztahu-jak-se-s-nim-vyrovnat-a-nezblaznit-se-pritomJak se přestat trápit a dokázat se vypořádat s bolestí po rozchodu s milovaným člověkem? Vztahy mezi lidmi jsou tím nejjemnějším a zároveň nejzamotanějším schématem vývoje lidského bytí. Každé schéma má svůj scénář, své pořadí událostí, v něčem třeba s podobnými prvky, celkově však s individuálními zvláštnostmi. V kritických situacích se chováme různě.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny