Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.4.2024, svátek slaví Valérie, zítra Rostislav.

Přírodní léčba nemocí - migréna, afty, ekzémy, nadýmání, klouby, záněty, zahlenění, ostruha, modřiny, návaly, bradavice, vředy, studené nohy

prirodni-lecba-nemoci-migrena-afty-ekzemy-nadymani-klouby-zanety-zahleneni-ostruha-modriny-navaly-bradavice-vredy-studene-nohy

prirodni-lecba-nemoci-migrena-afty-ekzemy-nadymani-klouby-zanety-zahleneni-ostruha-modriny-navaly-bradavice-vredy-studene-nohy

Triky našich babiček stále fungují. Ušetřete za léky a mrkněte radši do vlastních zásob. Většinu ingrediencí najdete doma, v lese nebo na zahradě. Jak se zbavit nemocí jako jsou afty, ekzém, bradavice, tenisový loket, bolesti v krku, revma, mastná pleť, zahlenění, unavené oči, dna, nadýmání, návaly horka, studené nohy ad. se dozvíte v této stránce. 

___

___

A - Aloe při aftách a ekzémech

Nařízněte list aloe vera, vymačkejte z něj trochu gelovité šťávy a vatovou tyčinkou naneste na postižená místa. Opakujte několikrát denně podle potřeby.Šťáva z aloe má vynikající protizánětlivé, protiplísňové a antibiotické účinky.

 

B - Banán na bradavice

Kvůli bradavicím nemusíte hned k lékaři. Stačí, když malý kousek banánové slupky přiložíte na bradavici žlutou stranou na vrch, slupku připevníte náplastí a necháte působit přes noc. Po 12 hodinách vyměňte za obklad čerstvý. Totéž opakujte až do té doby, dokud bradavice úplně nezmizí.

 

C - Cibule na potíže s tenisovým loktem

Cibuli nakrájejte nadrobno, zabalte do čistého hadříku nebo kapesníku a přiložte na loket. Potom převažte šátkem nebo obinadlem, aby obklad držel na místě. Nechte působit dvě hodiny. Mělo by to zabrat. Je to osvědčený recept slavného léčitele pátera Ferdy ze Sušice.

 

Č - Česnek při bolesti v krku a revmatu

Česnek působí jako silné přírodní antibiotikum. Při bolestech v krku rozkousejte denně tři stroužky. Chce to odvahu, ale zabírá to. Ztuhlým kloubům uleví tato kůra: V 0,5l slivovice 10 dnů louhujte 4 hlavičky česneku. Každé ráno pak vypijte nalačno lžičku rozmíchanou s vodou.

 

D - Droždí pro mastnou pleť

Kostku droždí rozmíchejte se třemi lžícemi bílého jogurtu a malou lžičkou medu. Můžete také přidat pár kapek odvaru z heřmánku. Hotovou směs naneste na obličej, nechte působit přibližně 15 minut a smyjte vlažnou vodou. Tato maska pokožku vypíná, dezinfikuje a zbavuje pupínků.

 

E - Echinacea při zánětu

100g kořene (nebo 125g listů) přelijte 500ml čistého 60% lihu a nechte týden stát za občasného protřepání při pokojové teplotě v uzavřené nádobě. Osmý den přefiltrujte. Při zánětech horních cest dýchacích užívejte každé 3 hodiny 1 lžičku.

 

F - Fialka pro odkašlání

Dvě čajové lžičky sušené violky vonné zalijte čtvrtlitrem studené vody, potom přiveďte k varu a nechte louhovat po dobu 5 minut. Pijte 2-3 šálky denně. Pokud všechno nevypijete, můžete zbytek čaje použít k péči o pokožku (fialka čistí a hojí)

 

H - Heřmánek na unavené oči

Máte unavené a podrážděné oči od věčného koukání do počítače? Namočte do horké vody 2 sáčky heřmánkového čaje, potom je lehce vyždímejte a nechte trochu vychladnout. Teplé sáčky na pár minut přiložte na víčka.

 

J - Jablečný ocet proti lupům

Opláchněte vlasy jablečným octem, zabalte do ručníku a nechte působit půl hodiny. Nebo rozmíchejte 2 lžíce jablečného octa v 500ml vody, opláchněte si hlavu a nechte uschnout. Pravidelné vtírání jablečného octa do vlasů brání také šedivění.

 

K - Kaštany na patní ostruhy

Pokrájejte kaštany na malé kousky a vložte do lahve z tmavého skla naplněné čistým lihem. Tu ponechte asi 14 dnů uloženou v temné místnosti. Připravený roztok pak přelijte do větší misky a každý den do něj asi na hodinu ponořte paty. Léčba trvá přibližně měsíc.

 

L - Levandule na migrénu

Do sklenice napěchujte suché květy a zalijte olivovým olejem. Sklenici uzavřete a nechte 3-4 týdny odstát v teplé místnosti. Potom olej sceďte přes plátno či sítko a uschovejte na temném místě (ve skříňce, Tmavé lahvi) Při migrénách si s ním potírejte spánky.

 

M - Mokré ponožky

Ponořte nohy do horké (hodně teplé) vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte a natáhněte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých suchých ponožek a zalezte do postele. Mokré ponožky podpoří krevní oběh, což pomáhá i při ucpaném nosu.

 

O - Ocet vinný na modřiny

K modřině člověk přijde, ani neví jak, zvlášť v létě. Modrofialovou skvrnu na noze nebo na rameni pod šaty jen tak neschováte. Pomozte si octem. Smíchejte jednu lžíci s trochou teplé vody a touto směsí natírejte postižené místo. Ocet zlepší místní prokrvení, a krev v ráně se rychleji rozpustí.

 

P - Pomeranč při nadýmání

Sladké, dobře vyzrálé pomeranče mají vliv na plynatost a poruchu trávení a zmírňují potíže s nevolností (kromě toho příznivě působí i na nervovou soustavu, a jak známo, pocuchané nervíky mohou občas pořádně zamíchat i s našim zažíváním) K prevenci trávicích problémů lze denně užívat také několik kapek pomerančového oleje.

 

Š - Šalvěj při návalech

Trápí vás noční pocení a nepříjemné návaly horka? Vypijte každý den šálek šalvějového čaje. Do hrnku dejte 3 lžičky sušených listů a přelijte 2 šálky vroucí vody. Přikryjte a vařte zvolna 5 minut. Čaj si připravte ráno do termosky a popíjete během celého dne.

 

T - Třešně na dnu

Látky obsažené v třešních, antokyany a bioflavonoidy, neutralizují kyselinu močovou (která se v nadměrném množství tvoří při dně) a tlumí zánět. Před blížícím se záchvatem i během něj jich snězte denně 400g. Nemáte-li čerstvé plody, dejte si mražené nebo kompotované.

 

V - Váleček proti studeným nohám

Máte věčně studené nohy, bez ohledu na to, že je venku třicet nad nulou? Pomůže vám domácí masáž obyčejným válečkem na nudle. Sedněte si a chodidly přejíždějte po válečku aspoň 3 minuty. Nohy se vám zahřejí a také příjemně uvolní.

 

Z - Zelí jako podpůrný lék u žaludečních vředů

Kysané zelí obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek, mimo jiné také cabigen, který napomáhá při léčbě žaludečních vředů a jsou mu přisuzovány i protirakovinné účinky. Dejte si dvakrát týdně aspoň misku.