Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Peníze, finance, ekonomika

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7021

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Peníze, finance, ekonomika

Jak nekupovat věci co nepotřebujeme - efekt stáda, akce, nákupní seznam, obchodní pasti, mějte svůj rozum a nakupujte sytí

Email
Úterý, 29. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1868x   

jak-nekupovat-veci-co-nepotrebujeme-efekt-stada-akce-nakupni-seznam-obchodni-pasti-mejte-svuj-rozum-a-nakupujte-sytiMáte pocit, že umíte dobře nakupovat, že dokážete získat dobré zboží za skvělé akční ceny? Možná ano. Ale i ty nejšikovnější umějí dobří obchodníci ošálit. Jak se tedy nenechat zbytečně oškubat? Rádi nakupujeme za částky, které se nám zdají přijatelné. Většinou při tom vycházíme z předchozích zkušeností, to znamená, že když jsme před dvěma lety koupili kostku másla za osmadvacet korun, dnes se nám za něj nechce platit dvaačtyřicet.

___

___

Celý článek...
 

Finanční gramotnost dětí - jaká pravidla byste dětem měli vštěpovat?

Email
Středa, 09. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1125x   

 

financni-gramotnost-deti-jaka-pravidla-byste-detem-meli-vstepovatPřirozeným instinktem všech rodičů je chránit své děti co nejdéle a vychovávat je co nejlépe. Rodiče touží po tom, aby právě ten jejich potomek byl nejen slušný a hodný, ale i zajištěný do budoucna. Vštěpováním všeobecně platných morálních zásad rodiče nepochybně docílí toho, že dítě bude šlušně zdravit, pouštět starší lidi sednout, nebude krást atd.

___

___

Celý článek...
 

Peníze omylem zaslané na cizí účet - jak je získat zpět?

Email
Úterý, 24. březen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6319x   

 

penize-omylem-zaslane-na-cizi-ucet-jak-je-ziskat-zpetChvilka nepozornosti při zadávání plateb na Internetu může přinést pořádné komplikace. Přečtěte si, jak získat zpátky peníze, které jste omylem poslali na nesprávný účet. Jde to, ale připravte se, že to může být fuška. A co situace, kdy vám přijdou cizí peníze? Neobvyklé, ale i to se stává.

___

___

Celý článek...
 

Ekologická daň, tabulka - Škoda, BMW, Volkswagen, Opel, Ford, Audi, Nissan, Fiat, Toyota, Mzada, Volvo, Renault, Peugeot, Suzuki, Daewoo

Email
Pondělí, 09. březen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2857x   

ekologicka-dan-tabulka-skoda-volvo-peugeot-volkswagen-renault-suzuki-bmw-honda-hyundai-audi-nissan-opel

Od 1.1.2009 se platí za převod starého vozu. Ve velkém technickém průkazu auta můžete zjistit, do které kategorie vaše auto spadá. Jak zjistit, kolik bude musí nový majitel při přepisu staršího auta zaplatit? Řídit se podle roku výroby vozu lze, ale pouze orientačně – systém homologací byl v 90. letech dost složitý a odlišný v různých státech, mnohé vozy splňovaly už tenkrát pozdější přísnější normy.

___

___

Celý článek...
 

Zdražení, zlevnění 2015 - co zdraží a zlevní v roce 2015 v jednotlivých krajích ČR?

Email
Čtvrtek, 01. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4794x   

zdrazeni-2015-co-podrazi-zlevni-v-jednotlivych-krajich-CR

Vodné, stočné, vytápění, elektřina, svoz odpadu, jízdné, nájemné, ceny taxislužby - to vše se může na přelomu roku změnit a také se mění. Víme, jak tomu od ledna bude s poplatky a cenami ve vašem městě a kraji. Zjistěte si, jestli ušetříte nebo proděláte. Konec roku je obdobím, kdy se mění i některé poplatky. Nemusí tomu tak nutně být, ale závěrem roku radnice i podniky bilancují a připravují výhledy na příští rok.

___

___

Celý článek...
 

Jak ušetřit za energie v domácnosti - tipy, rady

Email
Pondělí, 28. říjen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2227x   

jak-usetrit-za-energie-v-domacnostiVstávají vám vlasy hrůzou nad tou spoustou peněz, které platíte za elektřinu a vytápění domácnosti? Možná nejste tak bezmocní, jak si myslíte. Zamyslete se nad tím, co můžete změnit vy sami a kde v comácnosti ušetřit.

___

___

Celý článek...
 

Jak nespadnout do dluhů - 10 tipů, rad a doporučení

Email
Pátek, 27. září 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1783x   

jak-nespadnout-do-dluhu-10-tipu-rad-a-doporuceniKdyž si zapnete televizi nebo se podíváte na letáky ve schránce, vypadá to, že není nic normálnější než si vzít půjčku. Nejen na byt či rekonstrukci, ale třeba i na pračku, šatní skříň, nebo dokonce dovolenou. Půjčovat si ale může být nebezpečné. Ve chvíli, kdy vám na dveře zaklepe exekutor, už bývá pozdě. Jak se rozumně zadlužit? Především si musíte každou půjčku promyslet.

___

___

Celý článek...
 

Jak vyjednávat o výši platu, mzdy při přijímacím pohovoru?

Email
Středa, 04. září 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2015x   

jak-vyjednavat-o-vysi-platu-mzdy-pri-prijimacim-pohovoruChystáte se na přijímací pohovor? Vězte, že jedním ze zásadních témat bude otázka platu. Víte, jak na to? vsednáVání o platových podmínkách připomíná často partičku pokeru. Vyhrává totiž ten, kdo umí lépe blufovat, což vám potvrdí každý personalista.

___

___

Celý článek...
 

Návod jak ušetřit při nákupu v supermarketu - tipy, rady

Email
Neděle, 06. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2747x   
navod-jak-usetrit-pri-nakupu-v-supermarketu-tipy-radyS trochou rozumného nakupování se dá v supermarketu hodně ušetřit. Chcete koupit jen mléko a pár rohlíků a najednou stojíte u kasy s plně naloženým vozíkem? Žádný div, vždyť prodejci už dlouhá léta vymýšlejí, jak nalákat lidi k nákupům. Nenechte se napálit!
__
__

Celý článek...
 

Návod jak ušetřit za potraviny - tipy, rady, triky

Email
Úterý, 18. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3059x   

navod-jak-usetrit-za-potraviny-tipy-rady-trikyTrápí vás stále vyšší náklady za potraviny? Na této stránce si můžete přečíst několik rad, jak za ušetřit za potraviny (nejen) v roce 2013. A nebudete se muset ani příliš omezovat. Reálné příjmy v roce 2013 nejspíše nebudou následovat inflaci. Inflace se zvýšila především kvůli zvýšení snížené sazby daně z přidané hodnoty (DPH) z 10 na 14%, která zasáhla především právě ceny potravin. A zdá se, že spotřebitele čeká další skok, a to zvyšování DPH o 1%.

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 1 z 8
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny