Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Zajímavé články a studie

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7040

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Zajímavé články a studie

Očkování 2018 - změny, úhrada zdravotní pojišťovnou

Email
Úterý, 02. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 666x   

 

ockovani-2018-zmeny-uhrada-zdravotni-pojistovnouRok 2018 s sebou přináší celou řadu změn. Jedna z nich se týká např. očkovacího kalendáře. Děti se budou očkovat méně, seniorům zase stát zaplatí i šetrnější vakcínu proti pneumokokům. Očkovací kalendář prochází změnou, jaká už tu dlouho nebyla. Mění se například počet dávek hexavakcíny, která chrání děti proti šesti různým nemocem.

__

__

Celý článek...
 

Mladí lékaři a jejich sny spojené s prací v nemocnici - co by si přáli?

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 722x   

 

mladi-lekari-a-jejich-sny-spojene-s-praci-v-nemocnici-co-by-si-praliV rámci našeho nově připravovaného projektu Férové pracoviště jsme oslovili několik mladých lékařů a absolventů, jak by vypadal jejich sen, který by prožili v zaměstnání. Zde máme některé odpovědi, které se nám líbily nejvíce.

___

___

Celý článek...
 

Zdravotnictví v Indii - problémy a výzvy

Email
Středa, 29. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1172x   

zdravotnictvi-v-indii-problemy-a-vyzvyPlán na zkvalitnění zdravotní péče v Indii představil 1. února 2017 při projednávání rozpočtu ministr financí Arun Jaitley. Iniciativa zahrnuje jak konkrétní kroky pro eliminaci některých infekčních onemocnění, tak systémové změny. Mezi ně patří nové zákony a regulační opatření s cílem snížit náklady na léky i lékařské přístroje a snaha uvést indické zdravotnictví do souladu s mezinárodními standardy.

___

___

Celý článek...
 

Alternativní metody léčby nemocí a pohled České lékařské komory

Email
Čtvrtek, 30. červenec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2122x   

alternativni-metody-lecby-nemoci-a-pohled-ceske-lekarske-komoryPřes významné pokroky lékařské  vědy a bouřlivý rozvoj medicíny  přetrvávají problémy s diagnostikou  některých onemocnění  a rovněž výsledky léčby v řadě případů nejsou  uspokojivé. Toto platí zejména o nádorových  onemocněních. Mnoho nemocných  pak hledá různé alternativy a snadno uvěří  slibům nejrůznějších léčitelů, nabízejících  jim v těchto situacích zaručenou pomoc.

___

___

Celý článek...
 

Brusinky - vliv na zdraví (zahraniční studie 2015)

Email
Čtvrtek, 18. prosinec 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2855x   

brusinky-vliv-na-zdravi-zahranicni-studieBrusinky udržují zdravé srdce, podporují správnou činnost močového a zažívacího ústrojí včetně metabolických pochodů v organismu. Brusinky nejsou již dlouho jen prázdninovým rozptýlením a vyhledávaným ovocem na dovolené v lesích pro pikantní přílohu k masu. Středem pozornosti se stávají především pro vliv na lidský organismus, jak potvrzují nové výzkumy, jejichž závěry jsou publikovány v mezinárodních renomovaných časopisech, např. v Advances in Nutrition.

___

___

Celý článek...
 

Nevyspalost lékaře ve službě působí jako alkohol a opilost

Email
Středa, 27. listopad 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2417x   

nevyspalost-pusobi-u-lekare-ve-sluzbe-jako-alkoholSedmkrát víc chyb dělá lékař, který odslouží měsíčně šest prodloužených směn. Nechali byste se ošetřit radši od opilého, nebo od unaveného doktora? Výzkumy ukazují, že to vyjde skoro nastejno. Pít lékaři nesmí, sloužit několik dní v kuse však někdy musí. Náročná práce lékařů nejde dohromady s dlouhými směnami. Únava a nevyspání zvyšují riziko chybného rozhodnutí, které může ohrozit pacienta na zdraví nebo i na životě.

___

___

Celý článek...
 

Prevence Alzheimerovy choroby, nemoci - aktivní život

Email
Středa, 25. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3713x   

prevence-alzheimerovy-choroby-nemoci-hrani-karet-krizovkyPokud žijete společensky a aktivně, hrozí vám ve stáří nižší riziko demence a Alzheimerovy choroby. Základním rizikovým faktorem se zdá být život bez partnera. Samotáři onemocní Alzheimerovou nemocí častěji a už v nižším věku. Prevencí jsou i takové maličkosti jako společenský tanec, hraní karet nebo psaní na klávesnici.  Poznávací a sociální aktivity ve středním věku snižují riziko mužské demence.

___
___

Celý článek...
 

Vliv nimesulidu (Aulinu, Coxtralu) na játra při léčbě artrózy kloubů

Email
Sobota, 31. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4455x   
vliv-nimesulidu-coxtralu-na-jatra-a-jaterni-funkce-pri-lecbe-artrozy-kloubuV lednu 2010 Evropská komise požádala Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) o úplnou analýzu přínosů a rizik léčby nimesulidem. Výbor CHMP došel k závěru, že přínosy léčby nimesulidem již nepřevažují nad riziky u symptomatické léčby osteoartrózy. Evropská komise potvrdila tento závěr v lednu 2012. Osteoartróza je chronické onemocnění vyžadující dlouhodobou léčbu.
___
___

Celý článek...
 

Očkování proti průjmům způsobeným rotavirovými infekcemi vakcínou Rotarix

Email
Sobota, 17. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5713x   
ratavirus-rotavirovy-prujem-ockovani-vakcinace-rotarix-detiRotavirové průjmy jsou celosvětově vedoucí příčinou těžkých střevních onemocnění provázených dehydratací, se sezonními maximy v závislosti na zeměpisné šířce a místním klimatu. Dle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou příčinou 20-70% hospitalizací pro průjem a přibližně 20% veškerých úmrtí na průjem u dětí ve věku do 5 let. Udává se, že každým rokem onemocní rotavirovou infekcí s lehkým průběhem na 111 milionů dětí.
___
___

Celý článek...
 

Hypotyreóza - příčiny, diagnostika, typy, léčba, příznaky, projevy

Email
Čtvrtek, 15. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 17547x   

hypotyreosa-pricina-lecba-diagnoza-rozdeleni-typyStránka pojednává o základních typech hypotyreózy - primární, sekundární a centrální hypotyreózu. Popisuje jaký je mezi nimi rozdíl, věnuje se příčině snížené funkce štítné žlázy. Dále se věnuje tvorbě hormonů tyreoidey, příznakům a projevům onemocnění, diagnostice a na závěr také léčbě onemocnění.

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny