Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

Zhubla jsem 24kg/6 měs. Ráda poradím jak na to. Klikněte pro více informací.
 

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2
Vodafone

Počet stránek v systému

6675

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Medicína

Těhotenství a nadýmání - proč se to děje a co s tím?

Email
Pátek, 17. listopad 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 47x   

Těhotenství je období, kdy je tělo budoucí maminky vystaveno mnoha změnám. Veškerá zátěž, kterou organismus prochází, je podložena potřebou zabezpečit správný vývoj plodu. Fyzické i psychické změny se projevují v různé intenzitě. Například zatímco některé těhotné nemají téměř žádné problémy s trávicím ústrojím, pro jiné se stanou součástí každého dne gravidity. Zdaleka nejde jen o ranní nevolnost či pálení žáhy. Těhotné si často stěžují na zácpu a nadýmání. Zvýšený výskyt nadýmání v těhotenství má dvě hlavní příčiny - hormonální a mechanickou.

___

___

Celý článek...
 

Jak funguje naše imunita, čím ji podpořit, otěhotnění, chronický únavový syndrom

Email
Pátek, 10. listopad 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 210x   

jak-funguje-nase-imunita-a-cim-ji-podporujeme-a-nicimeNaše zdraví předurčují z 20 % geny a zbylých 80 % zabírá vliv okolních faktorů, zejména životního prostředí, životního stylu a stravy. Zamysleme se spolu s klinickým imunologem, co vytváří naši odolnost či naopak sníženou obranyschopnost vůči okolnímu světu a událostem v něm a jakou roli v našich nemocech a zdraví vlastně hraje imunitní systém jako takový...

__

__

Celý článek...
 

NanoKnife - naděje v léčbě rakoviny? Princip operace nano nožem.

Email
Čtvrtek, 09. listopad 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 208x   

 

nanoknife-nadeje-v-lecbe-rakovinyOnkologie je obor, kterému se stále lépe daří bojovat proti zhoubným nádorům. Pozitivní zprávou jsou výsledky, kterých se lékařům podařilo dosáhnout díky NanoKnife. Při zákroku je efektivně odstraněna cílová měkká tkáň, aniž by došlo k poškození okolní struktury tkáně. 

__

__

Celý článek...
 

Eutanázie v ČR 2018 - pohled advokáta, lékařů, provozovatelů hospice ad.

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 191x   

 

eutanazie-v-cr-2018-pohled-advokata-lekaru-provozovatelu-hospice-adČeská lékařská komora uspořádala 6. června 2017 pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana konferenci Důstojné umírání – důstojný závěr života s nevyléčitelnou nemocí. Jednalo se o první velkou interdisciplinární konferenci, kterou chce ČLK upozornit na celospolečensky mimořádně závažný problém, kterým je péče poskytovaná osobám s nevyléčitelnou nemocí v závěru jejich života.

___

___

Celý článek...
 

Erecepty, elektronické recepty 2018 - povinně u všech lékařů i důchodci, patologové, radiologové, lékaři na mateřské dovolené ad.

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1701x   

erecepty-elektronicke-recepty-2018-povinne-u-vsech-lekaru-i-duchodci-patologove-radiologove-lekari-na-materske-dovolene-adK datu 1. ledna 2018 vzniká povinnost předepisovat recepty pouze elektronicky. Tato povinnost se týká všech předepisujících lékařů, tedy i minoritních skupin (nepracující důchodci, laboratorní lékaři, hygienici, epidemiologové, patologové, lékaři na mateřské dovolené). Z povinnosti elektronické preskripce nejsou vyjmuta žádná zdravotnická zařízení, ani pokud jde o jejich specializovanou činnost nebo velikost. Povinnost se týká i přímo řízených zdravotnických zařízení resortu Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva obrany, Ministerstva vnitra i Ministerstva spravedlnosti.

___

___

Celý článek...
 

Elektronické recepty, erecepty od 1.1.2018 povinné - názor ČLK, pohled lékaře

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1082x   

elektronicke-recepty-erecepty-od-1-1-2018-povinne-nazor-clk-pohled-lekareČeská lékařská komora - odmítáme násilnou elektronizaci: ČLK podporuje pouze takové projekty elektronizace zdravotnictví, které lékařům usnadní práci, zbaví je zbytečné byrokratické zátěže a jejichž zavádění nebude přenášet na poskytovatele zdravotních služeb další nikým nezaplacené finanční náklady. Zapojení se do projektů elektronického zdravotnictví musí být dobrovolné, jak na straně lékařů, tak na straně pacientů.

___

___

Celý článek...
 

Profesní pojištění lékařů - na co si dát pozor, výhody, nevýhody, výluky (výjimky z pojištění)

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 397x   

 

profesni-pojisteni-lekaru-na-co-si-dat-pozor-vyhody-nevyhody-vyluky-vyjimky-z-pojisteniPozor na výluky z profesního pojištění soukromých lékařů! Spolehlivé pojistné krytí soukromého lékaře je důležitější než levné pojištění ○ Koho se týká pojištění profesní odpovědnosti. Předně je třeba si vymezit, koho z lékařů profesní pojištění odpovědnosti zajímá a koho nikoli. Lékař v pozici zaměstnance neodpovídá za škodu nebo nemajetkovou újmu (s výjimkou tzv. excesu, kdy například škoda byla způsobená úmyslně) pacientovi ani jeho blízkým, ale za případnou chybu, které se dopustí, odpovídá jeho zaměstnavatel.

___

___

Celý článek...
 

Neoživování, neresuscitování pacienta na jeho přání, DNR režim pacienta - právní pohled

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 746x   

neozivovani-neresuscitovani-pacienta-na-jeho-prani-dnr-rezim-pacienta-pravni-pohled

KPR a dříve vyslovené přání pacienta – neresuscitovat. Kouzelné sousloví "do not resuscitate" ve zkratce "DNR", značí přání pacienta pro případ, že se ocitne ve stavu, kdy o sobě již nemůže rozhodovat – v západní Evropě a v USA poměrně častý případ. Ke zveřejněnému článku o otázce, zda lékař je povinen vždy přistoupit ke kardiopulmonální resuscitaci pacienta, nebo zda tak musí učinit pouze v případech, kdy je to v souladu s uznávanými postupy a pravidly lékařské vědy (článek zde: Kdy lékař musí - nemusí zahájit KPR, kardiopulmonální resuscitaci ze zákona a kdy ne? Pohled kodexu ČLK ), mi poslal doplňující dotaz významný univerzitní profesor medicíny.

___

___

Celý článek...
 

Mladí lékaři a jejich sny spojené s prací v nemocnici - co by si přáli?

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 335x   

 

mladi-lekari-a-jejich-sny-spojene-s-praci-v-nemocnici-co-by-si-praliV rámci našeho nově připravovaného projektu Férové pracoviště jsme oslovili několik mladých lékařů a absolventů, jak by vypadal jejich sen, který by prožili v zaměstnání. Zde máme některé odpovědi, které se nám líbily nejvíce.

___

___

Celý článek...
 

Studium medicíny - výhody, nevýhody, mýty a fakta o studiu lékařství na VŠ v ČR

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 409x   

 

studium-mediciny-vyhody-nevyhody-myty-a-fakta-o-studiu-lekarstviPo schválení zákona o postgraduálním vzdělávání lékařů (tedy řečeno s premiérem Černomyrdinem „chtěli jsme to udělat co nejlíp, ale dopadlo to jako vždycky“) a před nastávající okurkovou sezonou byl autor požádán, zda by se pro dceru své známé, gymnazistku zvažující studium medicíny, nevyjádřil ve smyslu nadpisu. Autor během čtvrtstoletí praxe pracoval v pěti nemocnicích nejrůznějších úrovní, od dvou komunitních nemocnic v Jihomoravském kraji, přes nemocnici pro americké válečné veterány v New Yorku (zde bylo autorovi nabídnuto, tedy přesněji, v duchu zásad správného recruitmentu, manželce autora bylo nabídnuto, aby se autor stal coby lékař příslušníkem U. S. Navy) až po univerzitní zařízení na obou kontinentech. Protože se autor cítí v tomto směru mírně kompetentní, vznikl tento text.

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 183
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny