Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7031

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Medicína

Léčba inkontinence, pomočování u pacientů s roztroušenou sklerozou mozkomíšní, sclerosis multiplex - léky, botulotoxin, operace, neuromodulace

Email
Středa, 18. červenec 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 316x   

 

lecba-inkontinence-pomocovani-u-pacientu-s-roztrousenou-sklerozou-mozkomisni-sclerosis-multiplex-leky-botulotoxin-operace-neuromodulaceInkontinence moči (a případně i stolice) u pacientů s roztoušenou sklerózou mozkomíšní je pro pacienta významná obtěžující komplikace základního onemocnění. Existuje léčba inkontinence, která spočívá v režimových opatřeních, užívání léků, behaviorální léčbě a nakonec farmakologické léčbě. Důležitá je i prevence močových infekcí.

__

__

Celý článek...
 

Trojklanný nerv, nervus trigeminus - velká záhada (vyšetření, léčba, dekomprese, ad)

Email
Pondělí, 21. květen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 559x   

trojklanny-nerv-nervus-trigeminus-velka-zahada-vysetreni-lecba-dekomprese-adTrojklaný nerv je taková malá velká záhada. Co si počít když nás trápí? A jak vlastně rozpoznat, že skutečně jde o bolesti způsobené tímto nervem? Zabolí vás obličej a už od svého okolí slyšíte: není to trojklaný nerv? Držte si palce, aby nebyl, protože tenhle nerv, umístěný v hlavě, umí způsobit hrozivé bolesti. Pacienti, kteří s ním mají potíže, si užijí své.

__

__

Celý článek...
 

Kegelovy cviky na posílení pánevního dna a proti inkontinenci, pomočování

Email
Čtvrtek, 10. květen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 748x   

 

kegelovy-cviky-na-posileni-panevniho-dna-a-proti-inkontinenci-pomocovaniTrápí vás časté močení? Zkuste Kegelovy cviky na posílení pánevního dna! Ženám před porodem, po porodu i pacientům, kteří trpí stresovým únikem moči a pocitem častého močení se doporučují cviky na posílení pánevního dna, které můžete znát také pod názvem Kegelovy cviky. Víte, jak je správně cvičit? Podívejte se na náš jednoduchý návod, který si můžete i pohodlně vytisknout a kdykoliv použít.

__

__

Celý článek...
 

Potratová pilulka - princip, účinná látka mifepriston RU 486, historie

Email
Středa, 09. květen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 345x   

 

potratova-pilulka-princip-ucinna-latka-mifepriston-ru-486-historie-2Takzvanou potratovou pilulku jedni vynášejí do nebes, jiní zatracují. Pravdou však je, že je to jen jiná metoda k ukončení těhotenství. Přitom nejde ani o novinku, ani o zázrak. Účinná látka pilulky, mifepriston (neboli RU 486) byl vyvinut ve Francii v 80. letech minulého století při výzkumu kortikoidů a jako „potratová pilulka" se tam smí používat od roku 1988.

__

__

Celý článek...
 

EXCIMEROVÝ LASER a léčba lupénky, vitiliga a atopického ekzému, akné, jizev a strií - nová naděje pro pacienty?

Email
Pondělí, 30. duben 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 308x   

 

excimerovy-laser-a-lecba-lupenky-vitiliga-a-atopickeho-ekzemu-akne-jizev-a-strii-nova-nadeje-pro-pacientyLupénka je závažné kožní onemocnění, kterým u nás trpí více než čtvrt milionu lidí v ČR. Asi 15 procent z nich má těžkou formu. Necelé tisícovce pacientů velmi účinně pomáhá biologická léčba. Ti, kteří na ni nedosáhnou, se léčí pomocí tablet, nejrůznějších mastí nebo fototerapie. Nejnovějším a velmi efektivním pomocníkem v léčbě je takzvaný excimerový laser.

__

__

Celý článek...
 

Kolik stojí zubař - bílá plomba, vytržení zubu, korunka, implantát, oprava kazu, rentgen, vyšetření

Email
Středa, 25. duben 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1080x   

kolik-stoji-zubar-bila-plomba-vytrzeni-zubu-korunka-implantat-oprava-kazu-rentgen-vysetreniZdravý chrup je vaší vizitkou a měli byste o své zuby pečovat skutečně tak, jak nejlépe dokážete. Nejen si je čistit, ale také chodit na preventivní prohlídky, abyste se vyhnuli tomu, že jednou za opravu svých zubů zaplatíte víc než za ojeté auto. Stomatologická péče opravdu není nejlevnější. Například zaplombování kvalitním materiálem je drahá záležitost, a pokud na tom zrovna nejste finančně moc dobře, můžete se ocitnout v nepříjemné situaci.

__

__

Celý článek...
 

Intravenozní léky aplikované na JIP - návrh zápisu medikace

Email
Úterý, 06. březen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 760x   

intravenozni-leky-aplikovane-na-jip-navrh-zapisu-medikacePracovat na JIP není jednoduché a to obzvláště pro začínající lékaře, kteří jsou políbení spíše teorií, než-li praxí. Musí si rychle zapamatovat spoustu forem podávání léků, aby se neztrapnili před zdravotními sestřičkami na JIP a také svými kolegy. Taková je realita. Realita, která ale vychovává dobré doktory. Ve stránce jsou návrhy zápisů různých léků. 

__

__

Celý článek...
 

Bělení zubů a fazety, fazetky - cena, ceník, poradna zubaře

Email
Pondělí, 15. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1276x   

beleni-zubu-poradna-fazety-fazetky-cena-cenik-kolik-stojiHodně lidí má pocit, že mají zažloutlé zuby a tím pádem v souvislostí s myšelnkou na bělení zubů nebo vytvoření fazet, fazetek na povrch zubů vzniká mnoho dotazů. Některé z nich si můžete zde pročíst. Na dotazy odpověděla zubařka MDDr. Hana Velebilová. 

__

__

Celý článek...
 

Očkování proti rakovině děložního čípku pro chlapce 2018 - informace, prevence rakoviny penisu, konečníku

Email
Středa, 03. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1091x   

 

ockovani-proti-rakovine-delozniho-cipku-pro-chlapce-2018-informace-prevence-rakoviny-penisu-konecnikuOd 1. ledna 2018 dojde k několika zásadním změnám v očkování. Pojišťovny budou nově hradit vybraná očkování u dětí, seniorů či jiných rizikových skupin. Podívejte se, jaké změny nás od nového roku čekají. Nově budou pojišťovny hradit očkování proti papilomaviru i pro chlapce ve věku 13 let. Dívky mají tuto vakcinu hrazenou již od roku 2012. Virus může u dívek vést k rakovině děložního čípku, u chlapců pak mimo jiné i k rakovině penisu nebo konečníku.

__

__

Celý článek...
 

Očkování 2018 - změny, úhrada zdravotní pojišťovnou

Email
Úterý, 02. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 568x   

 

ockovani-2018-zmeny-uhrada-zdravotni-pojistovnouRok 2018 s sebou přináší celou řadu změn. Jedna z nich se týká např. očkovacího kalendáře. Děti se budou očkovat méně, seniorům zase stát zaplatí i šetrnější vakcínu proti pneumokokům. Očkovací kalendář prochází změnou, jaká už tu dlouho nebyla. Mění se například počet dávek hexavakcíny, která chrání děti proti šesti různým nemocem.

__

__

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 206
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny