Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7301

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Medicína

Poplatek za nahlížení a kopie ze zdravotnické dokumentace (origiálu)

Email
Čtvrtek, 17. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 66x   

poplatek-za-nahlizeni-do-zdravotnicke-dokumentace-a-kopie-opisyOtázka, zda poskytovatel zdravotních služeb je oprávněn účtovat pacientovi, jeho zmocněnci nebo zákonnému zástupci úhradu za účast pověřeného zaměstnance při nahlížení do zdravotnické dokumentace ve smyslu § 65 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách v platném znění, je považována za spornou. Ani zákon o zdravotních službách č. 372/2011 Sb., ani občanský zákoník – zákon č. 89/2012 Sb. tuto otázku výslovně neřeší.

Celý článek...
 

Kdo je ošetřující lékař pacienta a jakou musí mít kvalifikaci (L1, L2, L3)

Email
Středa, 16. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 59x   

kdo-je-osetrujici-lekar-pacienta-a-jakou-musi-mit-kvalifikaci-l1-l2-l3Pacient má právo mít ošetřujícího lékaře i v nemocnici. V případě zavedení směnných služeb by však toto právo pacienta bylo zcela zjevně porušováno. Podle § 3 odstavce 2 zákona o zdravotních službách, č. 372/2011 Sb. v platném znění „Ošetřujícím zdravotnickým pracovníkem se rozumí zdravotnický pracovník, který navrhuje, koordinuje, poskytuje a vyhodnocuje individuální léčebný postup u konkrétního pacienta a koordinuje poskytování dalších potřebných zdravotních služeb.“

__

Celý článek...
 

Eutanázie - otázka spíše filozofická než medicínská

Email
Úterý, 15. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 49x   

eutanazie-otazka-spise-filozoficka-nez-medicinskaPřes výše uvedené konstatování je dobře, že si lékaři ujasňují svůj postoj k tzv. milosrdné smrti. Své protichůdné názory na eutanázii vyjádřili MUDr. Bohdan Babinec, CSc., a MUDr. Petr Pudil v TM 6/2018 a 9/2018. Víceméně pravidelně se tématu věnují veřejnoprávní média. Domnívám se, že v nich jde zčásti o tzv. módní téma. Od 70. let minulého století do roku 2000 jsem pracovala jako praktická lékařka.

__

Celý článek...
 

Zamyšlení nad původním zněním Hippokratovy přísahy vůči dnešní době a ke vztahu k eutanázii - úvaha medicínsko-filozofická (prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.)

Email
Pondělí, 14. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 90x   

eutanazie-a-hippokratova-prisaha-uvaha-medicinsko-filozoficka-prof-MUDr-Pavel-Pafko-DrScKolega Babinec popisuje v Tempus medicorum 06/2018, str. 43, jak v televizním pořadu 104letý australský profesor botaniky psychicky naprosto v pořádku, bohužel imobilní, ležel ve zdravotnickém zařízení, cítil se jako ve vězení a rozhodl se ukončit svůj život. Zorganizoval sbírku a našel zřejmě dostatek sponzorů, kteří vnímali jeho přání a opatřili mu prostředky na cestu do Švýcarska, kde požádal o eutanázii a zemřel.

__

Celý článek...
 

Fámy o škodlivosti očkování - původcem je Rusko a ruští trollové, Moskva to neřeší a je jí to jedno, dopad to má ale na všechny lidi

Email
Pátek, 11. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 118x   

famy-o-skodlivosti-ockovani-puvodcem-je-rusko-a-rusti-trollove-moskva-to-neresi-a-je-ji-to-jednoBezpečnost očkování je v posledních letech tématem mnoha vášnivých debat. Ale nebývalo tomu tak, lidé dříve očkování vítali jako svoji ochranu. Proč je teď jeho zpochybňování tolik v kurzu? Ukázalo se, že to je také vlivem ruské dezinformační války proti Západu a USA.

__

__

Celý článek...
 

Lékaři cizinci NESMÍ pracovat v nemocnici bez aprobační zkoušky ani pod dohledem atestovaného lékaře

Email
Čtvrtek, 10. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 85x   

lekari-cizinci-nesmi-pracovat-v-nemocnici-bez-aprobacni-zkousky-ani-pod-dohledem-atestovaneho-lekare„Ale lékaři cizinci bez aprobační zkoušky přece pracují pod odborným dohledem atestovaných lékařů.“ Tvrzení, že lékaři cizinci bez aprobační zkoušky pracují u nás pod odborným dohledem atestovaných lékařů, je hlavním argumentem řady politiků včetně představitelky Asociace krajů v diskusích o problematice působení lékařů cizinců bez aprobační zkoušky v českých nemocnicích. K tomu je třeba si jednoznačně ujasnit, že je-li tomu tak, jak někdy mnozí politikové tvrdí a hájí působení lékařů bez aprobační zkoušky z nečlenských států Evropské unie v českých nemocnicích („přece pracují pod odborným dohledem“), jde o protiprávní nezákonný stav.

Celý článek...
 

Práce lékaře cizince v ČR a zákony, podmínky pro výkon povolání na území České republiky

Email
Středa, 09. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 77x   

prace-lekare-cizince-v-cr-a-zakony-podminky-pro-vykon-povolani-na-uzemi-ceske-republikyV posledních měsících se poměrně hojně mluví o skutečnosti, že čeští lékaři odchází do zahraničí - hlavně do Německa. Důvody jsou dva: platové podmínky a snadnější a přehlednější podmínky atestace v zahraničí. Protože je ale v ČR lékařů málo, migrují k nám lékařské mozky ze Slovenska a hlavně ze zemí bývalého Sovětského svazu. Jaké ale musí splňovat lékaři, zubaři a farmaceuti podmínky a co na to říkají zákony?

__

Celý článek...
 

Ukrajinští lékaři léčí bez dozoru - tvrdí česká lékařská komora a chce zastavit PROJEKT UKRAJINA

Email
Úterý, 08. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 72x   

ukrajinsti-lekari-leci-bez-dozoru-tvrdi-ceska-lekarska-komora-a-chce-zastavit-projekt-ukrajinaČeské nemocnice mají problém shánět zdravotnický personál – a ruku v ruce s tím jsou v nich častěji vidět lékaři a sestry z východních zemí. Odborníci ze zahraničí pochopitelně nejsou nic špatného, jenže, jak upozorňuje Česká lékařská komora, v současnosti působí ve zdravotnických zařízeních množství lékařů, kteří u nás nemají složenou aprobační zkoušku, a mohou tedy vykonávat praxi pouze pod přímým odborným vedením – to ale prý často schází.

__

__

Celý článek...
 

Lepší ukrajinský lékař, nebo vůbec žádný - úvaha (Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.)

Email
Pondělí, 07. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 103x   

lepsi-ukrajinsky-lekar-nebo-vubec-zadny-uvaha-prof-mudr-pavel-pafko-drscNedostatek lékařů i sester a časté přesčasy. Nelehkou situaci v českém zdravotnictví se stát snaží řešit dovozem levné pracovní síly ze zemí mimo Evropskou unii. I přesto, že vzdělání tamějších lékařů často není kompatibilní se vzděláním těch českých. Navíc, svěřili byste své dítě někomu, jehož znalosti nikdo neprověřil?

__

__

Celý článek...
 

Lékař pracující pro firmu bez oprávnění poskytovat zdraovotní služby se může dostat do problému

Email
Pátek, 04. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 65x   

lekar-pracujici-pro-firmu-bez-opravneni-poskytovat-zdraovotni-sluzby-se-muze-dostat-do-problemuLékař by neměl působit a poskytovat lékařské služby na pracovišti, které nemá oprávnění k poskytování příslušných zdravotních služeb. Měl by si vždy ověřit, zda příslušná firma, která mu nabízí spolupráci, takové oprávnění má a v jakém rozsahu.

__

__

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 233
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny