Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

Zhubla jsem 24kg/6 měs. Ráda poradím jak na to. Klikněte pro více informací.
 

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2
Vodafone

Počet stránek v systému

6658

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Medicína

Eutanázie v ČR 2018 - pohled advokáta, lékařů, provozovatelů hospice ad.

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 97x   

 

eutanazie-v-cr-2018-pohled-advokata-lekaru-provozovatelu-hospice-adČeská lékařská komora uspořádala 6. června 2017 pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana konferenci Důstojné umírání – důstojný závěr života s nevyléčitelnou nemocí. Jednalo se o první velkou interdisciplinární konferenci, kterou chce ČLK upozornit na celospolečensky mimořádně závažný problém, kterým je péče poskytovaná osobám s nevyléčitelnou nemocí v závěru jejich života.

___

___

Celý článek...
 

Erecepty, elektronické recepty 2018 - povinně u všech lékařů i důchodci, patologové, radiologové, lékaři na mateřské dovolené ad.

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 614x   

erecepty-elektronicke-recepty-2018-povinne-u-vsech-lekaru-i-duchodci-patologove-radiologove-lekari-na-materske-dovolene-adK datu 1. ledna 2018 vzniká povinnost předepisovat recepty pouze elektronicky. Tato povinnost se týká všech předepisujících lékařů, tedy i minoritních skupin (nepracující důchodci, laboratorní lékaři, hygienici, epidemiologové, patologové, lékaři na mateřské dovolené). Z povinnosti elektronické preskripce nejsou vyjmuta žádná zdravotnická zařízení, ani pokud jde o jejich specializovanou činnost nebo velikost. Povinnost se týká i přímo řízených zdravotnických zařízení resortu Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva obrany, Ministerstva vnitra i Ministerstva spravedlnosti.

___

___

Celý článek...
 

Elektronické recepty, erecepty od 1.1.2018 povinné - názor ČLK, pohled lékaře

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 429x   

elektronicke-recepty-erecepty-od-1-1-2018-povinne-nazor-clk-pohled-lekareČeská lékařská komora - odmítáme násilnou elektronizaci: ČLK podporuje pouze takové projekty elektronizace zdravotnictví, které lékařům usnadní práci, zbaví je zbytečné byrokratické zátěže a jejichž zavádění nebude přenášet na poskytovatele zdravotních služeb další nikým nezaplacené finanční náklady. Zapojení se do projektů elektronického zdravotnictví musí být dobrovolné, jak na straně lékařů, tak na straně pacientů.

___

___

Celý článek...
 

Profesní pojištění lékařů - na co si dát pozor, výhody, nevýhody, výluky (výjimky z pojištění)

Email
Čtvrtek, 10. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 204x   

 

profesni-pojisteni-lekaru-na-co-si-dat-pozor-vyhody-nevyhody-vyluky-vyjimky-z-pojisteniPozor na výluky z profesního pojištění soukromých lékařů! Spolehlivé pojistné krytí soukromého lékaře je důležitější než levné pojištění ○ Koho se týká pojištění profesní odpovědnosti. Předně je třeba si vymezit, koho z lékařů profesní pojištění odpovědnosti zajímá a koho nikoli. Lékař v pozici zaměstnance neodpovídá za škodu nebo nemajetkovou újmu (s výjimkou tzv. excesu, kdy například škoda byla způsobená úmyslně) pacientovi ani jeho blízkým, ale za případnou chybu, které se dopustí, odpovídá jeho zaměstnavatel.

___

___

Celý článek...
 

Neoživování, neresuscitování pacienta na jeho přání, DNR režim pacienta - právní pohled

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 333x   

neozivovani-neresuscitovani-pacienta-na-jeho-prani-dnr-rezim-pacienta-pravni-pohled

KPR a dříve vyslovené přání pacienta – neresuscitovat. Kouzelné sousloví "do not resuscitate" ve zkratce "DNR", značí přání pacienta pro případ, že se ocitne ve stavu, kdy o sobě již nemůže rozhodovat – v západní Evropě a v USA poměrně častý případ. Ke zveřejněnému článku o otázce, zda lékař je povinen vždy přistoupit ke kardiopulmonální resuscitaci pacienta, nebo zda tak musí učinit pouze v případech, kdy je to v souladu s uznávanými postupy a pravidly lékařské vědy (článek zde: Kdy lékař musí - nemusí zahájit KPR, kardiopulmonální resuscitaci ze zákona a kdy ne? Pohled kodexu ČLK ), mi poslal doplňující dotaz významný univerzitní profesor medicíny.

___

___

Celý článek...
 

Mladí lékaři a jejich sny spojené s prací v nemocnici - co by si přáli?

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 124x   

 

mladi-lekari-a-jejich-sny-spojene-s-praci-v-nemocnici-co-by-si-praliV rámci našeho nově připravovaného projektu Férové pracoviště jsme oslovili několik mladých lékařů a absolventů, jak by vypadal jejich sen, který by prožili v zaměstnání. Zde máme některé odpovědi, které se nám líbily nejvíce.

___

___

Celý článek...
 

Studium medicíny - výhody, nevýhody, mýty a fakta o studiu lékařství na VŠ v ČR

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 148x   

 

studium-mediciny-vyhody-nevyhody-myty-a-fakta-o-studiu-lekarstviPo schválení zákona o postgraduálním vzdělávání lékařů (tedy řečeno s premiérem Černomyrdinem „chtěli jsme to udělat co nejlíp, ale dopadlo to jako vždycky“) a před nastávající okurkovou sezonou byl autor požádán, zda by se pro dceru své známé, gymnazistku zvažující studium medicíny, nevyjádřil ve smyslu nadpisu. Autor během čtvrtstoletí praxe pracoval v pěti nemocnicích nejrůznějších úrovní, od dvou komunitních nemocnic v Jihomoravském kraji, přes nemocnici pro americké válečné veterány v New Yorku (zde bylo autorovi nabídnuto, tedy přesněji, v duchu zásad správného recruitmentu, manželce autora bylo nabídnuto, aby se autor stal coby lékař příslušníkem U. S. Navy) až po univerzitní zařízení na obou kontinentech. Protože se autor cítí v tomto směru mírně kompetentní, vznikl tento text.

___

Celý článek...
 

Protikuřácký a protialkoholní zákon - změny, povinnosti zdravotníků, kouření v nemocnici

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 172x   

protikuracky-a-protialkoholni-zakon-v-kostce-prehled-zmen-informace

Dne 3. 3. 2017 byl zveřejněn ve Sbírce zákonů ČR pod číslem 65/2017 Sb. všemi zákonodárnými orgány již schválený a podepsaný nový tzv. „protikuřácký a protialkoholní zákon“, hojně diskutovaný ve sdělovacích prostředcích. Níže je uveden stručný přehled, jaké změny tento zákon přináší ve srovnání s dosud platnou a účinnou právní úpravou obsaženou v zákoně č. 379/2005 Sb., se zaměřením buď na aspekty, které se mohou nějakým způsobem dotýkat členů ČLK, anebo na aspekty obecně zajímavé. Všechny uvedené změny platí s účinností od 31. května 2017.

___

___

Celý článek...
 

Personální krize nemocnic - kdo nese odpovědnost za chod oddělení a nemocnice jako celku?

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 158x   

personalni-krize-nemocnic-kdo-nese-odpovednost-za-chod-oddeleni-a-nemocnic

Kdo odpovídá za personální zajištění nemocničního oddělení? Velmi často jsme tázáni lékaři, a zejména primáři oddělení, kde je nedostatek lékařů, kdo odpovídá za řádné obsazení oddělení, především pak nočních a víkendových služeb za situace, kdy vedení zdravotnického zařízení dobře ví, že personální situace oddělení je kritická, ale oddělení je nadále v provozu a poskytuje třeba i akutní zdravotní služby. Je zajímavé, že tento dotaz nekladou jen lékaři a primáři, ale v poslední době při výuce medicínského práva na Justiční akademii také soudci a státní zástupci činní zejména v trestním řízení.

___

___

Celý článek...
 

Kdy lékař musí - nemusí zahájit KPR, kardiopulmonální resuscitaci ze zákona a kdy ne? Pohled kodexu ČLK

Email
Středa, 09. srpen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 202x   

kdy-lekar-nemusi-zahajit-kpr-kardiopulmonalni-resuscitaci-ze-zakona-a-kdy-ne-pohled-kodexu-clk

V případě klinické smrti pacienta je lékař vždy povinen okamžitě zahájit kardiopulmonální resuscitaci, jinak mu hrozí trestní stíhání pro trestný čin neposkytnutí pomoci podle § 150 odstavec 2 trestního zákoníku s trestní sazbou až tři léta odnětí svobody nebo zákazem činnosti. Je tomu opravdu tak? Je skutečností, že podle uvedeného ustanovení trestního zákoníku „Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač je dle povahy svého zaměstnání povinen takovou pomoc poskytnout, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti“.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 183
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny