Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

Zhubla jsem 24kg/6 měs. Ráda poradím jak na to. Klikněte pro více informací.
 

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2
Vodafone

Počet stránek v systému

6644

Jsme na Facebooku

Staňte se fanouškem na facebooku
Denně info o nových článcích tohoto webu na facebooku!

Web běží na serveru:

WEDOS

Medicína

Nadstandarty, nadstandartní služby od lékařů a v nemocnici - mohou být poskytovány? Diskriminace pacienta nenabídnutím

Email
Čtvrtek, 30. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 146x   

 

nadstandarty-nadstandartni-sluzby-od-lekaru-a-v-nemocnici-mohou-byt-poskytovany-diskriminace-pacienta-nenabidnutim-toho-nejlepsiho-byt-za-penizeKoncem roku 2016 byl v Mladé frontě Dnes na první straně zveřejněn článek, v jehož nadpisu bylo uvedeno, že lékaři podvádí s nadstandardy. Lékaři mají podvádět tím, že pacientům nabízejí jakési „nadstandardní služby“ za příplatek nebo úhradu, ačkoli to zákon zakazuje, a v době, kdy to zákon umožňoval, tuto část zákona zrušil Ústavní soud, který jakékoli nadstandardy za příplatek zakázal.

___
___

Celý článek...
 

Zdravotnictví v Indii - problémy a výzvy

Email
Středa, 29. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 379x   

zdravotnictvi-v-indii-problemy-a-vyzvyPlán na zkvalitnění zdravotní péče v Indii představil 1. února 2017 při projednávání rozpočtu ministr financí Arun Jaitley. Iniciativa zahrnuje jak konkrétní kroky pro eliminaci některých infekčních onemocnění, tak systémové změny. Mezi ně patří nové zákony a regulační opatření s cílem snížit náklady na léky i lékařské přístroje a snaha uvést indické zdravotnictví do souladu s mezinárodními standardy.

___

___

Celý článek...
 

Roztroušená skleróza - postižení, EDSS hodnocení, stupnice, škála

Email
Sobota, 25. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 828x   

roztrousena-skleroza-postizeni-edss-hodnoceni-stupnice-skalaEDSS je škála kvantifikující postižení nervového systému u pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Navrhl ji dr. J. F. Kurtzke, nejprve jako DSS (disability status scale), 11stupňovou škálu (0–10), kterou validizoval na 250 veteránech 2. světové války, kteří onemocněli RS (Kurtzke, 1955). V r. 1983 tuto škálu rozšířil o půlbody, na celkově dvacetibodovou, což vedlo k jejímu většímu zpřesnění (Kurtzke, 1983).

___

___

Celý článek...
 

Lékařské tajemství v psychiatrii - existuje ještě nějaké?

Email
Pátek, 24. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 613x   

lekarske-tajemstvi-v-psychiatrii-existuje-jeste-nejakeLaik i odborník asi bude tuto otázku považovat za hloupou – samozřejmě že psychiatr lékařské tajemství dodržovat musí. Proto k němu pacienti chodí, aby se mu svěřovali se svými trápeními, a je nabíledni,  že je nemůže nikde roztrubovat.Už Hippokratova přísaha obsahuje slib „pomlčím a zachovám jako tajemství“. Dokonce i za minulého režimu řada disidentů našla útočiště právě v řadách psychiatrů a i všemocná StB to ve většině případů oficiálně respektovala.

___

___

Celý článek...
 

Souhlas s pitvou a novela Nového občanského zákoníku 2017

Email
Čtvrtek, 23. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 729x   

souhlas-s-pitvou-a-novela-noveho-obcanskeho-zakoniku-2017Téměř přesně po třech létech jakési „legislativní džungle“, kdy některá ustanovení nového občanského zákoníku o pitvách byla v rozporu s ustanoveními zákona o zdravotních službách a kdy právníci vedli spory, zda má přednost nový občanský zákoník, nebo zákon o zdravotních službách, se konečně zákonodárce odhodlal k řešení formou novelizace nového občanského zákoníku.

___

___

Celý článek...
 

Pohotovostní lékaři často nedostávají příplatek za přesčas a za práci v noci a o víkendu!

Email
Středa, 22. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 297x   

pohotovostni-lekari-casto-nedostavaji-priplatek-za-prescas-a-za-praci-v-noci-a-o-vikenduDlouhodobě jsou různými způsoby obcházeny limitů přesčasové práce ve zdravotnictví. V této souvislosti považujeme za potřebné informovat lékaře i o tom, že toto obcházení, jakkoliv obecně nežádoucí, pro ně může také znamenat netušené a překvapivě vysoké finanční přilepšení.

___

___

Celý článek...
 

Zdravotnictví přežívá díky cizincům, 20% absolventů LF jde do zahraničí!

Email
Pondělí, 20. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 293x   

zdravotnictvi-preziva-diky-cizincum-20-procent-absolventu-lf-jde-do-zahraniciKaždý pátý absolvent naší české lékařské fakulty sbalí diplom a odchází do zahraničí za čtyřikrát lépe placenou prací hned po promoci. Každým rokem s nimi odchází další dvě stovky lékařů s praxí a kvalifikací. Zdravotnictví personálně krvácí a je stále více závislé na práci seniorů a cizinců. Každý čtvrtý pracující lékař či lékařka je v současnosti již starší 60 let. Roste počet cizinců.

___

___

Celý článek...
 

Práce lékařů v nemocnici - otročina nedodržující Zákoník práce, říká lékař

Email
Pátek, 17. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 450x   

prace-lekaru-v-nemocnici-otrocina-nedodrzujici-zakonik-prace-rika-lekarLékaři jsou přepracovaní a frustrovaní, tvrdí Jan Greguš, jenž vedl vzdor doktorů v Novém Městě.  Nejen biatlonem, ale také problémy v nemocnici žilo v uplynulých týdnech Nové Město na Moravě. Vzdorující lékaři si kromě desetiprocentního nárůstu tarifů, který zdravotnickému personálu nemocnic garantuje vláda, od Nového roku vyjednali vyšší odměny za služby.

___

___

Celý článek...
 

Zvýšení počtu mediků na lékařských fakultách - cesta správným směrem?

Email
Čtvrtek, 16. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 392x   

 

zvyseni-poctu-mediku-na-lekarskych-fakultach-cesta-spravnym-smeremV recentních diskusích na téma řešení nedostatku lékařů v ČRoscilují dva zdánlivě protichůdné názory. Jeden názor prezentuje statisticko-mechanicistický požadavek na navýšení počtu studentů lékařských fakult až o 25 % (tedy šup sto prváků navíc sem, šup dvě stě prváků navíc tam, problém vyřešen!).

___

___

Celý článek...
 

Informovaný souhlas v nemocnici - teorie a praxe

Email
Pondělí, 13. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 415x   

informovany-souhlas-v-nemocnici-teorie-a-praxeJeště v polovině dvacátého století se významný československý socialistický ideolog vyjádřil v tom smyslu, že lidské tělo není majetkem člověka, který je jeho nositelem, ale je národním majetkem. Z toho vyplývalo, že i péče o zdraví lidského těla nebyla věcí rozhodování jedince, ale státu, který k tomu používal státní zaměstnance (v té době byli všichni lékaři státními zaměstnanci).

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 182
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuveřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
KUŘÁKŮV SEN - e-cigarety
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny